Ціна на сире молоко: аби не нижче, – думка

У фермерському господарстві «Маїсс» не вважають катастрофою зниження закупівельної ціни на молоко на 50 копійок, хоча б і воліли кращої.
Падіння ціни на сире молоко – сезонне явище, на яке нашарувалися світові процеси, зокрема здешевлення молока в Європі, блокування експорту й транзиту молокопродукції до Європи, війна та пов’язані з нею падіння попиту на молочні продукти тощо.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer зазначив заступник директора з тваринництва Сергій Нетяга.
«Я вважаю, що з такою ціною ми можемо говорити якщо не про прибуток, то про рентабельність, трохи вищу за нульову, – зауважив він. – Аби не нижче. Були часи набагато скрутніші. Натомість ми на підприємстві не зменшили білкову групу в кормах, не зменшили зарплату працівникам».
Вплив молокозаводів на галузь дуже великий, підкреслив Сергій Нетяга.
«Та наша сировина – не зерно, яке може лежати пів року на елеваторі й чекати вигіднішої ціни. Ми мусимо її щодня реалізувати, – пояснив він. – Молокозаводи ж завжди у виграші, вони навіть ніколи не беруть кредитів. Це – одна з небагатьох переробних галузей, яку кредитує виробник сировини: молокозавод бере в нас молоко, переробляє, віддає продукцію на реалізацію, отримує кошти й розраховується з нами. Жоден молокозавод не розраховується наперед за сировину. Тому кожен із них має борг перед молочними фермами, яким користується певний час».
Читайте також
Україна наростила експорт згущеного молока до ЄС
Малайзія підвищує базову ціну на сиру пальмову олію у серпні, збільшивши мито до 9%
Попри весняні заморозки, українська заморожена вишня отримала шанс на експорт
Соболєв назвав основні пріоритети обʼєднаного міністерства
Погодні умови сприяють кращому врожаю в США, Канаді, Європі та Китаї — локальні ри...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом