Cygnet відмовився від вирощування цукрових буряків цього року

Джерело:  AgroTimes
цукровий буряк сахарная свекла

Посівна кампанія у Cygnet завершилась 11 травня. Компанії вдалося засіяти 100% усіх своїх посівних площ, а це 29 тис. га. До роботи у воєнний час довелось пристосовуватись і вносити корективи у технологію виробництва. Зокрема, цьогоріч у Cygnet відмовилися від посіву цукрових буряків. Площі посіву кукурудзи зменшили на 40% та більш ніж вдвічі збільшили площі посіву соняшнику та сої.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

 «Вирощування цукрових буряків в умовах війни пов’язано зі значними ризиками не отримання кінцевого продукту. А саме відсутність енергоносіїв для переробки коренів на заводі, можливі ризики руйнації заводу діями агресора та ін. Ми подвоїли площі посіву сої, адже культура не потребує додаткового мінерального живлення, особливо азотного. А з початком війни придбання азотних добрив для нас стало основною проблемою в забезпеченні посівної, пов’язаною як з різким їх здорожчанням, так із дефіцитом на ринку», – пояснив зазначив заступник директора з рослинництва «Сігнет Холдинг» Юрій Борідченко.

Площі під соняшником збільшили більше ніж в два рази. Ця культура не потребує високих норм азотного живлення, а витрати на сушку урожаю значно менші, ніж для кукурудзи. Площі посіву кукурудзи скоротили на 40%. Причина – великі витрати на азотні добрива, ризикована сушка зерна через відсутність газу.

Також у компанії збільшили площі посіву ярих зернових культур – ячменю та ярої пшениці, щоб диверсифікувати ризики, пов’язані зі строками збирання врожаю.

«На початку сезону польових робіт нам довелося  суттєво змінювати плани щодо посіву та технологій вирощування сільськогосподарських культур, враховуючи вже наявні матеріальні ресурси та можливість придбання додаткових. Рішення по зміні структури посівних площ узгоджувались також з можливістю здійснити посівну кампанію наявною в господарстві технікою без додаткового її придбання, забезпечити високу якість проведення всіх технологічних операцій», – зазначив Юрій Борідченко.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox