Cкасування ліцензування експорту пшениці підвищить ціни закупівлі на новий врожай

Джерело:  GrainTrade
доллар

На зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації перший заступник міністра агрополітики України Т. Висоцький повідомив, що Україна в липні планує скасувати ліцензування експорту пшениці, та нагадав про активну співпрацю з балтійськими та польськими партнерами по створенню альтернативних маршрутів експорту української агропродукції. Міністерство працює над продовженням скасування квот та мита на весь час кандидатства України в ЄС, а також над вдосконаленням законодавства.

Також найближчим часом в двох пунктах пропуску на кордоні з Польщею – Краковці та Ягодин планується розмежувати черги для імпорту вантажів з товарами, що швидко псуються.

На тлі блокування портів закупівельні ціни на зерно в Україні різко впали, але запровадження ліцензій на експорт пшениці додатково посилило тиск на ціни, які опустилися до 5500-6500 грн/т з доставкою на млин. Переробники опускають ціни, оскільки не можуть експортувати пшеничні висівки та змушені витрачати додаткові кошти на їх зберігання або утилізацію. Агровиробники напередодні збирання нового врожаю повинні звільнити складські приміщення, тому активізують продажі пшениці, що посилює тиск на ціни. Тому скасування ліцензій пожвавить експорт та стабілізує ціни на пшеницю.

За даними Держмитниці, у 2021/22 МР Україна станом на 24 червня експортувала 48,13 млн т зернових та зернобобових культур, зокрема в період 1-24 червня – 1,032 млн т, а саме:

  • пшениці – 18,687 млн т (у червні – 89 тис т),
  • ячменю – 5,739 млн т (23 тис т),
  • жита – 161,5 тис т (у червні не експортувалося),
  • кукурудзи – 23,232 млн т (915 тис т),
  • борошна – 70,5 тис т (69,1 тис т ), зокрема пшеничного – 1,7 тис т (у червні 1,6 тис т).

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!