Чиновники таки не дозволили займатися рослинництвом біля Чорнобильської АЕС

Територія навколо Чорнобильської АЕС досі залишається непридатною для використання у сільському господарстві, але варто враховувати, про яку саме зону йдеться. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міністерство навколишнього середовища та Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ).
Державні структури прокоментували нашумілу наукову публікацію, в якій стверджувалося, що деякі раніше відселені території сьогодні вже начебто безпечні та придатні для економічного використання. Чиновники зазначили, що дослідження, про яке пишуть вчені, проводилося не в безпосередній близькості до ЧАЕС, а в сусідній Житомирській області.
Забруднені у 1986 році території були поділені на зони відповідно до рівня небезпеки. Щодо Житомирської області, то там є території, що віднесені до зони безумовного обов’язкового відселення та зони гарантованого добровільного відселення. Чиновники нагадують, що законодавство забороняє ведення сільськогосподарської діяльності у зоні відчуження та зоні безумовного обов’язкового відселення.
«Правовий режим цих зон не змінюється без офіційної процедури перегляду статусу, і висновки окремих досліджень на окремих ділянках не скасовують законодавчих заборон», — зазначили у Мінприроди та ДАЗВ.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Інфляція знову перевищила прогноз Нацбанку: на ціни вплинула погода
Oлійний сезон 2025/26 — чи повторяться розчарування, очікування та надії минулого ...
Завод з переробки проса на Черкащині збирається будувати другу чергу елеватора
Цинковий рис набирає популярності в Індії
За шість місяців 2025 року залізницею перевезено 14,7 млн т зернових
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом