Чим більше в Україні ОЕЗів, тим краще фермеру — думка
![подсолнечное масло](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2021/11/podsolnechnoe_maslo.jpg)
Чим більше в Україні олійноекстракційних заводів, тим краще фермеру. Таку думку висловив В’ячеслав Петрище, голова Ради директорів групи AllSeeds, в матеріалі на Latifundist.com.
Він не бачить ніякої трагедії у збільшенні кількості ОЕЗів.
«У більшості ця проблема надумана. Це просто питання економічної, фінансової моделі, яку закладає у проєкт інвестор. Коли я інвестував гроші у будівництво заводу Allseeds Group, я виходив із того, що він працюватиме 11 місяців на рік, а один місяць йому потрібен на ремонт та техобслуговування. Люди, які будують ОЕЗ сьогодні, орієнтуються, напевно, вже на інші показники. Наприклад, на те, що завод працюватиме не 11, а 6 місяців на рік… Якщо маржа висока — працюй на повну потужність. Якщо мізерна чи закінчилася сировина — зупини завод. У чому проблема?», — пояснив В’ячеслав Петрище.
Водночас операційний директор групи компаній VITAGRO Сергій Нечипорук не поділяє загального захоплення переробкою олійних.
«Те, що нас врятує переробка — дуже розповсюджений в Україні міф. Але вона має як переваги, так і ризики. Зокрема, через те, що в Україні нікуди не дівся профіцит переробних потужностей», — зазначив аграрій.
До повномасштабного вторгнення переробні потужності олійних культур в Україні знаходилися на рівні 24 млн т. За словами Іллі Єленського, директора «ГрадОлії», при врожаї соняшника до 17 млн т, плюс сої і ріпаку — сировини вистачало на всіх.
За останні два роки, за різними оцінками, потужності з переробки скоротилися до 20-21 млн т. Але впала і врожайність. За даними Держстату, у 2023 році в Україні зібрали 12,8 млн т соняшнику (у масі після обробки). Посівні площі під культурою були на рівні 5,2 млн га. Роком раніше обсяг виробництва склав 11,3 млн т (5,3 млн га).
Цьогорічний врожай соняшника, за даними Мінагрополітики, очікується на рівні 12 млн т.
Читайте також
Стан озимих зернових на Київщині задовільний
USDA знижує світовий прогноз виробництва олійних культур через посуху в Аргентині ...
У топ-3 покупців української пшениці — країни Середземномор’я
ЄС завершує процес запровадження антидемпінгових мит на біопаливо та починає відсл...
Україна займає одне з провідних місць серед країн-експортерів журавлини
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом