Чи зможе Україна в поточному сезоні реалізувати експортний потенціал ринку соняшникового шроту в повному обсязі?
Автор статті:
У 2022/23 МР Україна збереже лідируючу позицію на світовому ринку соняшникового шроту, незважаючи на зниження експорту на 11%. При цьому дані січневого звіту МСГ США говорять про зміцнення позиції основних конкурентів.
За перші чотири місяці поточного сезону Україна експортувала 1454 тис. т соняшникового шроту, перевищивши показник минулого року на 0,5%. Після падіння щомісячних відвантажень до 50-60 тис. т у зв’язку з початком війни росії на території України до завершення минулого сезону експорт відновився до 285 тис. т.
Цього сезону продовжилося зростання відвантажень. Середньомісячний обсяг експорту за перші чотири місяці – 364 тис. т проти торішнього показника за аналогічний період – 362 тис. т.
Не можна недооцінювати роль портів у забезпеченні такого рівня експорту. «Зерновий коридор» зробив свою справу.
У структурі експорту відзначається концентрація відвантажень на двох ключових напрямках – Китай та країни ЄС, частка яких збільшилася за рахунок інших напрямків.
Відновлення відвантажень соняшникового шроту до Китаю стало можливим у період дії «зернового коридору».
Територіальна близькість та можливість використання альтернативних шляхів логістики призвели до зростання експорту соняшникового шроту до країн ЄС.
Перспективи 2022/23 МР
- можливе уповільнення відвантажень у країни ЄС в наступні місяці сезону, враховуючи високий імпорт соняшнику з України та зростання внутрішньої переробки
- Китай, де відзначається відновлення поголів’я свиней, залишається пріоритетним напрямком збуту. Однак зараз перед трейдерами стоїть завдання знову отримати дозвіл та сформувати новий реєстр експортерів соняшникового шроту відповідно до вимог китайського законодавства
- ключовою умовою реалізації експортного потенціалу в повному обсязі залишається робота «зернового коридору».
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Пропустили BLACK SEA GRAIN.KYIV? Отримайте запис та всі матеріали конференції!
Для виробників сої внутрішній ринок стає вигіднішим за експорт
Виробництво пшениці в Канаді може скоротитися на 10% у 2026/27 МР
В українських портах почали працювати спеціальні групи ППО
рф почала націоналізацію одного з найбільших агрохолдингів країни
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом