Чи вдарить скасування “зернової угоди” по гривні?
Цього тижня середній курс долара в банках перебуватиме в межах 36,7-37,5 грн/$, а євро – 40,8-41,8 грн/€. На чорному ринку долар коштуватиме в діапазоні 37,8-37,25 грн/$, а євро – 41,3-41,55 грн/€.
Підстава для такого прогнозу – очікуваний спокій на українському валютному ринку, оскільки попит і пропозиція на валюту урівноважились. Наприклад, у червні вперше за рік сальдо за операціями з валютою фізосіб було позитивним.
Обсяг проданої валюти перевищив суму викупленої на $20 млн.
У безготівковому сегменті продаж валюти фізособами виявився у 3,3 рази більшим за обсяг купівлі. У готівковому, навпаки, сума придбаної валюти на $176 млн перевищила обсяг проданої.
На стабільність курсу впливає також те, що обсяг погашення зовнішніх боргів у липні мінімальний (лише $121 млн).
Що ж стосується надходження експортної виручки через так званий зерновий коридор, то економіст Economic Outlook Григорій Кукуруза в коментарі Delo.ua відзначив, що ні його продовження, ні припинення для валютного ринку України погоди не зробить.
“З початку запровадження “зернового коридору” – орієнтовно рік тому – світ вже встиг адаптуватися до нашої нестабільності, спричиненої війною, тому ціни на зернові стали менше реагувати і на обстріли наших портів, і на нестабільність роботи коридору взагалі”, – каже він.
Запаси зернових у наших аграріїв склали орієнтовно 15 млн тонн на кінець осені. “Втрату “зернового коридору” ми оцінювали десь у $2,5-3 млрд на ІІ півріччя максимум. Це небагато. Цього недостатньо для якогось струсу на валютному ринку”, – додає експерт.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом