Чи може EUDR зупинити розширення площ для вирощування сої?

Джерело:  OleoScope
соя

Сукупна частка Бразилії, США та Аргентини у виробництві сої становить 80%. Китай слідує за ними зі значним відривом і часткою 5%. За оцінками Міністерства сільського господарства США (USDA), у поточному маркетинговому році Бразилія, як очікується, збере рекордний урожай соєвих бобів — близько 169 млн тонн, проти 153 млн тонн роком раніше. З розширенням площі на 1,3 млн га до 47,4 млн га Бразилія ще більше зміцнює свої лідируючі позиції, випереджаючи США.

Нині у Бразилії повним ходом іде збирання врожаю сої. До 7 лютого 2025 року було прибрано близько 15,1% територій, що трохи менше від довгострокового середнього показника в 18,4% на той момент. На даний момент звіти показують, що очікується більш ніж задовільна віддача. У США прибирання сої вже завершилося наприкінці 2024 року. Там було зібрано близько 118,8 млн тонн, що приблизно на 5,6 млн тонн більше, ніж у попередньому році, і, як очікується, стане найбільшим урожаєм за останні 3 роки.

В Аргентині, яка займає третє місце серед найбільших виробників у світі, також, ймовірно, буде обмолочено більше площ, ніж минулого року. За даними дослідження Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH), тут очікується врожай у розмірі 49 млн тонн, що приблизно на 790 тисяч тонн більше, ніж минулого року. За останніми оцінками Міністерства сільського господарства США, очікується, що Китай виробить 20,7 млн ​​тонн, що приблизно на 190 тис. тонн менше, ніж минулого року.

Враховуючи неухильне зростання площ, що використовуються для вирощування сої, Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP) ставить під сумнів можливий регулюючий вплив Регламенту ЄС про вирубку лісів (EUDR) на світові ринки. UFOP також висловлює побоювання щодо подальшого розширення потоків збуту сої з Бразилії до Європейського союзу.

Незрозуміло, чи будуть EUDR та добровільні зобов’язання компаній із захисту первісних лісів мати будь-який вплив на навколишнє середовище, якщо правила захисту лісів та біорізноманіття не будуть узгоджені одночасно для всіх світових потоків товарів, з урахуванням крайнього терміну реалізації EUDR, який продовжено до кінця 2025 року.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!