Чому подорожчали премікси та ветпрепарати
Нижчі ціни на ключові сільгоспкультури перекриває здороження інших складових виробництва свинини: преміксів, ветеринарних препаратів та пального, наголошують в асоціації «Свинарі України».
Хоча більшість виробників свинини констатує, що витрати на годівлю знизилися за рахунок послаблених внутрішніх цін на зернові та білкові корми, ціни на премікси, навпаки, подорожчали на 7-20%, а окремі продукти – навіть більше. Експерти ринку кормових добавок пов’язують це як із збільшенням логістичних витрат, так і цін на сировину.
Одним із найвагоміших чинників підвищення цін на премікси є подорожчання мінеральних інгредієнтів. Зокрема, і Україна, і країни ЄС змушені шукати альтернативних і оптимальних за якістю продукції постачальників монокальцію фосфату. Інші мінеральні складові також в дефіциті, що теж провокує подорожчання. Так, окремі позиції зросли в ціні на 30-50%. Крім цього, до імпортних потреб виробників кормових добавок тепер додалися сіль і сода. Підвищення цін на амінокислоти через їх брак було тимчасовим. Водночас ціни на вітаміни залишаються відносно стабільними.
При цьому вартість доставки імпортних витратних матеріалів зросла більше ніж удвічі не тільки через дороге пальне. Так, часто при калькуляції на компанію-покупця покладають транспортні витрати і на зворотний шлях транспортного засобу.
Свинарі, залежно від розміру підприємства, можуть притримуватися різних стратегій, зауважують постачальники кормових інгредієнтів. Найбільші оператори ринку наразі концентруються на максимальній реалізації потенціалу тварин за рахунок годівлі, незважаючи на подорожчання. Менші ж гравці часто заощаджують на кормових культурах чи добавках, переходячи на базові лінійки преміксів.
Оператори ринку кормів вважають, що ціни на премікси, як порівняти з довоєнним періодом зросли на 10-30%. Вони застерігають, що наступна хвиля подорожчання преміксів, найімовірніше, станеться ближче до осені – через зростання цін на енергоносії та фрахт сировини з віддаленіших країн, зокрема, амінокислот із Китаю.
На ринку ветеринарних препаратів відзначають здороження окремих позицій до 40%. Хоча ключові міжнародні компанії, представлені в Україні, зазначають, що з початку війни ціни на більшість препаратів змінювалися незначно і насамперед через перегляд курсу валют НБУ (у валюті ціна не змінилася), деякі оператори хіба що не подвоюють цінники – буцімто через подорожчання закупівлі через девальвацію гривні. Хоча всі міжнародні договори наразі проводяться за фіксованим курсом міжбанку, який не так значно відхилився від довоєнного, як поточний готівковий.
Така неоднозначна ситуація заохочує виробників свинини ретельніше відстежувати ринкові пропозиції та прискіпливіше обирати коло контрагентів.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом