Чеські та словацькі фермери блокували пункти пропуску на знак протесту проти імпорту з України та Південної Америки

Джерело:  Latifundist.com

Чеські та словацькі фермери вивели десятки тракторів і перервали роботу на кордоні в четвер, протестуючи проти дешевшого імпорту, що надходить з ринків поза ЄС, таких як Україна та Південна Америка, пише Reuters.

В протестах в четвер також брали участь фермери з Угорщини та Австрії з плакатами «Зупиніть зерно з України» або «Тупик зеленої угоди».

Протести в основному були спрямовані проти угоди між ЄС і південноамериканським блоком Меркосур, укладеної в грудні, разом із звільненням від мит ​​імпорту з України.

«Мене хвилює те, що мені доводиться виконувати неймовірну кількість зобов’язань, документів, реєстрації тощо. У той же час я не можу продавати товари за тією ціною, за якою вони імпортуються сюди ні зі сходу, ні навіть з Південної Америки», — сказав чеський фермер Петро Халупка.

Акції протесту відбулися й на інших прикордонних ділянках, повідомляє інформаційне агентство ЧТК, включно з пунктом пропуску в Польщі.

Асоціації фермерів вимагають заблокувати угоду з МЕРКОСУР і досягти нової угоди з Україною про захист сільського господарства ЄС, а також зменшити бюрократію з боку ЄС.

  • Європейська комісія не планує після 5 червня продовжувати торгівлю з Україною на нинішніх умовах. Натомість єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен анонсував угоду в рамках торговельної угоди (DCFTA, українською ПВЗВТ — Поглиблена і всеохопна зона вільної торгівлі), яка є частиною Угоди про асоціацію між ЄС та Україною 2016 року.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!