Чернігівський «Ланагропрод» відновив постачання свиней на забій

Джерело:  AgroTimes
Ланагропрод свині

Свинокомплекс ТОВ «Ланагропрод» (Чернігівська область) уцілів після окупації. Наразі підприємство вже на 100% повернулося до штатної роботи: зробило запаси необхідних кормових інгредієнтів, відновило постачання свиней на забій.

Про це заявив керівник «Ланагропрод» Олексій Соболєв, повідомили в асоціації «Свинарі України».

«Війська агресора зайшли до нас 1 березня, відразу встановили свій блокпост. Абсолютна більшість нашого персоналу мешкає в місті за 40 км від ферми, тож ми кожного ранку забирали працівників автобусом і ввечері відвозили назад», – розповів він.

Спочатку окупанти пропускали транспорт з цивільними, проте після першого бою із ЗСУ настрої кардинально змінилися: дороги перекрили. У результаті були заблоковані своєчасні поставки кормів і доступ персоналу до ферми. Загарбники розстріляли трансформатори, житлові будинки, школу.

«Майже місяць були змушені згодовувати свиням виключно залишки запасів ячменю та кукурудзи, а працівники добиралися до ферми полями та посадками, подекуди ночували на свинокомплексі через загрозу переміщень, – розповів Олексій Соболєв. – За допомоги територіальної оборони ми мали можливість розвідувати дислокацію ворожих військ довкола ферми. На щастя, свинокомплекс їх не цікавив, тож виробничі потужності лишилися неушкодженими».

Він наголосив, що підприємство вистояло і втрималося завдяки команді: з самого початку керівник свинокомплексу та п’ятеро працівників ухвалили спільне рішення, що за таких складних умов краще бути при ділі, ніж сидіти вдома.

«Тож їхніми стараннями підприємство не мало значних втрат свинопоголів’я, – зазначив Олексій Соболєв. – Звичайно, через проблеми з вентиляцією, освітленням і годівлею відсоток падежу дещо зріс, проте не кількаразово».

Він наголосив, що вже у травні «Ланагропрод» має намір повернутися до планової модернізації одного з виробничих приміщень.

«Гадаємо, що за нинішніх експортних обмежень трансформація зернових у свинину буде хорошою стратегією», – пояснив Олексій Соболєв.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox