Через введені США мита, Казахстан вводить субсидії для переробників зерна

З 1 серпня США вводять мита у розмірі 25% на крохмаль та клейковину, вироблені в Казахстані. Доступ підприємств із глибокої переробки до ключового ринку буде значно обмежений. У зв’язку з цим Міністерство сільського господарства ініціювало зміни до Наказу про субсидування витрат переробних підприємств на закупівлю сільгосппродукції для глибокої переробки. Тепер закупівля пшениці для виробництва клейковини субсидуватиметься.
Як повідомили в МСГ РК, Правила субсидування витрат переробних підприємств на закупівлю сільськогосподарської продукції для виробництва продуктів їх глибокої переробки були затверджені ще в 2014 році. Цей наказ діє до теперішнього часу.
На питання про те, чи субсидується на даний час закупівля зерна для глибокої переробки, у міністерстві відповіли:
«В даний час закупівля пшениці для виробництва клейковини не здійснюється, зважаючи на відсутність норм щодо субсидування пшениці в рамках вищевказаних Правил субсидування.
Слід зазначити, що 14 березня 2025 року в рамках IV Національного курултаю Главою держави перед Урядом поставлено завдання щодо забезпечення входження Казахстану протягом 10 років до десятки світових виробників та постачальників продуктів глибокої переробки зерна.
Водночас в умовах зміни зовнішньоекономічної ситуації підприємства з глибокої переробки зерна стикаються із серйозними викликами. Більше 60% обсягу виробленої клейковини раніше експортувалося до США. Наразі США ввели мито у розмірі 25% на товари з Казахстану та обмежили доступ до ключового ринку.
З метою підвищення конкурентоспроможності продукції глибокої переробки зерна Міністерством сільського господарства розроблено проект нормативного правового акту, що передбачає субсидування закупівлі пшениці для виробництва клейковини».
Також у МСГ зазначили, що з кожним роком попит на продукти з високою доданою вартістю зростає як на внутрішньому, так і світових ринках. Сучасні технології дозволяють отримувати понад 200 видів продукції із зерна. При цьому додану вартість можна отримати під час виробництва клейковини, крохмальних паток, амінокислот, біополімерів, що перевищує вартість зерна до 10 разів.
«Розвиток у Казахстані високотехнологічних виробництв дозволить збільшити частку переробленої сільгосппродукції, розширити асортимент експортоорієнтованих продуктів високого переділу, залучити кваліфіковані кадри, створити нові робочі місця, збільшити податкові надходження. Також може стати як інструмент залучення інвестицій, так і джерелом розвитку суміжних галузей і доходів у найближчому майбутньому», – підсумували у відомстві.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом