Війна може скоротити медозбір в Україні на 25-30%

Джерело:  AgroTimes
мед

У результаті агресії росії завдано шкоди українському бджільництву – частина пасік зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувалися загарбниками.

За оцінками компанії «Знатний Мед», втрати по бджолосім’ям у Київській, Чернігівській, Херсонській, Миколаївській областях та на Слобожанщині можуть становити до 30%.

Окрім бджіл,  втрачено  вулики, обладнання, виробничі лінії. Через військові дії частина бджолярів була вимушена покинути свої домівки. Отже, навіть якщо пасіки вціліють, бджолосім’ї залишаться без необхідних весняних заходів (підгодівля, розширення), що, своєю чергою, негативно вплине на їхній подальший розвиток.

Також на медовий врожай глобально впливає екологія в цілому й аграрна складова зокрема.  Через війну в деяких районах посівна не відбувається або ж посівні площі зменшилися, тривають бої або розмінування територій тощо.

За даними ООН, через війну в Україні в 2022 році третина полів непридатна для сівби. При цьому площі під соняшник скорочуються, у пріоритеті злакові, які не є медоносами. Ці чинники можуть призвести до скорочення медозбору на 25-30%. Великого значення цього сезону набувають дикорослі медоноси.

Водночас фахівці зазначають, що цього року результати зимівлі бджіл доволі позитивні – втрати сімей були мінімальні. У цілому погодні умови 2022 року мало відрізняються від попередніх: зима з температурними гойдалками та холодна затяжна весна.

На думку експертів ТМ «Знатний Мед», цьогоріч меду буде достатньо для внутрішнього споживання, а от обсяги експорту можуть суттєво скоротитися.

Нагадаємо, Україна належить до найбільших світових експортерів меду. Зокрема, у 2021 році вона посіла друге місце.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!