«Через три роки чекаємо перевиробництво малини», – фермерка

Джерело:  AgroTimes
малина

Співзасновниця компанії «Органік Експерт» Юлія Ворощук, яка закладає на Київщині 1 га малини, прогнозує перевиробництво цієї ягоди за три роки.

Про це вона розповіла в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».

«Вже в цьому році [малини] посадили настільки багато, що ми найближчі саджанці можемо замовити аж на вересень 2023 року. Поки погодили проєкт та отримали грант у жовтні, вже нічого навіть на весну не було. А через три роки чекаємо перевиробництво малини. Тому ми саджатимемо тільки 1 га, тільки органічну малину для свіжого ринку. За такого стану речей ні ми на ринок, ні він на нас особливо не вплине, бо ми не залежимо ні від заморожування, ні від гуртових скупників», – сказала Юлія Ворощук.

На її думку, українські фермери-ягідники не співпрацюють один з одним, сильно конкурують і заходять у демпінг. Немає виробничої профільної асоціації, яка би спрямовувала розвиток галузі.

«Наприклад, у Польщі немає такої ситуації. Фермери добре знають, як працює їхній ринок, куди та скільки малини піде у наступному сезоні на заморожування та на свіжий ринок. Ціна у них може коливатися щонайбільше на 15%, і то вони вже «плачуть», а у нас вона може стрибати в рази», – уточнила фермерка.

Нагадаємо, «Органік Експерт» вирощує картоплю, цукрову кукурудзу, спаржеву квасолю, ревінь, томат, огірки, батат на площі 19,5 га. А наступного року планує посадити 1 га органічної малини.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox