Через дії Росії українські порти в Азовському морі значно скоротили вантажообіг
Українські порти в Азовському морі втратили щонайменше половину суднозаходів з 2014 року через дії Російської Федерації. Використання матеріалів сайту Agravery.com визначається правилами та здійснюється відповідно до законодавства України про авторські та суміжні права. Про це розповів Анатолій Іванкевич, заступник голови Морської адміністрації.
«Через спорудження Керченського мосту та запровадження Росією обмежень на трафік став неможливим прохід суден, висота надводного борту яких перевищує 33 метри. Це призвело до того, що партнери українських портів змушені використовувати менші судна. Це, у свою чергу, спровокувало подорожчання логістики та збільшення витрат вантажовласників», — повідомляє експерт.
Так, з 2014 по 2021 рік більш ніж у 2 рази зменшилася кількість суден в українських портах на Азовському морі — приблизно з 1780 до 800 суднозаходів на рік. Порти регіону періодично опиняються у стані повного простою. Це спричиняє невчасне відвантаження продукції, зрив місячних планів як наслідок, значні економічні втрати.
«З початком військових дій лише Маріупольський порт втратив близько 4 млн тонн вантажообігу вугілля на рік і 3,5−4 млн тонн металопродукції на рік. Це вантажі, що йшли з підприємств Донецька, Макіївки, Єнакієвого, Алчевська. З квітня 2018 року РФ почала зупиняти судна для їхнього огляду та ідентифікації екіпажів. Враховуючи вартість простою судна (у середньому $5−15 тис. на добу), деякі судновласники або взагалі відмовляються від маршрутів через Керченську протоку, або значно підвищують фрахтові ставки», — додає Іванкевич.
Разом з тим, обсяги переробки вантажів у Маріупольському та Бердянському морських портах за період з 2014 до 2021 року зменшилися майже вдвічі. Вантажооборот операторів цих портів знизився з 13 млн тонн у 2014 році до 6,9 млн тонн у 2021 році, та з 4,4 млн тонн у 2015 році до 1,2 млн тонн у 2021 році відповідно.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Україна у 2024/25 МР вже експортувала 80% прогнозованого обсягу ріпаку
Австралія у жовтні збільшила експорт пшениці на 20%
Kernel не буде виплачувати дивіденди
Цьогорічний Різдвяний стіл обійдеться українцям у 1365 гривень
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом