Через аномально теплу зиму на півдні аграрії змушені були у січні вносити фунгіциди на посівах озимих зернових — фахівець
Аномально тепла зима та перепади температур, приморозки, відлиги впливають на розвиток патогенів навесні під час відновлення вегетації рослин. Про це розповів Сергій Уваров, менеджер з розвитку агротехнологій у північно-східному та західному регіоні LNZ Group.
«Загалом, все залежить від температури та вологи, які є оптимальними для розвитку тієї чи іншої хвороби. Для прикладу, аномально високі температури в першій декаді січня в південних регіонах нашої країни спонукали аграріїв до внесення гербіцидів на посівах озимих зернових. Не виключено, що з подальшим наростанням температур, необхідним буде раннє внесення фунгіцидів. Основна хвороба, яка буде поширюватися в даних умовах, це септоріоз», — каже він.
За словами Уварова, флутріафол, тіофанат-метил, прохлораз і карбендазим мають слабкий контроль септоріозу пшениці, якщо їх вносити окремо.
«Беручи до уваги, що засоби захисту бренду Defenda це однокомпонентні препарати, ми завжди рекомендуємо вносити їх в бакових сумішах для підвищення ефективності дії. Так, поєднання карбендазиму з флутріафолом є ефективним рішенням щодо контролю септоріозу пшениці», — зазначив Уваров.
Він додав, що септоріоз вражає рослини пшениці озимої впродовж всієї вегетації та по всій території країни через широкий діапазон умов для розвитку: температура від +9 до +30 °С та наявність краплинної вологи. За випадання дощів, підвищення відносної вологості повітря та вітряної погоди можна очікувати прогресування цієї хвороби.
Читайте також
Зміщення фокусу моніторингу безпеки зернових та олійних на територіях, що постражд...
Світові ціни на золото зросли до нового рекорду через мита США на товари з Китаю
Імпорт свинини активізувався
Ринок соєвого шроту у Китаї у січні зріс на 12%
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом