Через 54 роки Бангладеш та Пакистан відновили торгівлю

Джерело:  Times of India
логистика

До березня 1971 року Бангладеш входив до складу Пакистану як Східна провінція.

Бангладеш та Пакистан відновили двосторонні торговельні відносини, перервані у 1971 році після проголошення суверенної бенгальської держави. Про це повідомляє видання The Times of India.

Перше судно з 25 тис. тонн рису вирушило до Бангладешу з пакистанського порту Касім після підписання в лютому Даккою та Ісламабадом угоди про постачання 50 тис. тонн рису каналами Торгової корпорації Пакистану. Другу аналогічну партію буде поставлено в країну на початку березня. Бангладеш і Пакистан заявили, що початок експорту пакистанського рису став позитивним кроком у зміцненні економічного співробітництва та поновленні торгівлі між двома державами.

До березня 1971 року Бангладеш як Східна провінція входила до складу Пакистану. Внаслідок перемоги у національно-визвольній війні над пакистанською армією, здобутою за підтримки індійських військ, 26 березня 1971 року Бангладеш оголосив про свою незалежність. Країна стала розвивати відносини із сусідньою Індією, торговельні зв’язки з Пакистаном були перервані.

5 серпня 2024 року на тлі антиурядових демонстрацій прем’єр Бангладеш Шейх Хасіна пішла у відставку та залишила країну. Того ж дня вона прилетіла до Індії, де її, як заявляла індійська влада, розмістили у безпечному місці. У протестах проти Шейх Хасіни та її уряду взяли участь студенти, незадоволені високим рівнем безробіття та відсутністю перспектив. 8 серпня 2024 року в Бангладеш було приведено до присяги тимчасового уряду, який очолив лауреат Нобелівської премії миру Мухаммад Юнус.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!