Через 2 місяці логістика українського зерна через Румунію може ускладнитися

Джерело:  ЦТС
зерно фрахт

Україна у квітні експортувала 1,09 млн тонн зерна переважно через румунські порти – це більш ніж у п’ять разів перевищує показники березня, але вже влітку країна матиме проблеми з вивезенням зерна через Румунію через активізацію перевалки портами цієї країни агропродукції інших країн регіону.

“За квітень ми перевезли більше, ніж я очікував – 1,09 млн. тонн. Раніше ми вивозили 5 млн. тонн на місяць, переважно своїми чорноморськими портами. У березні, після початку війни, ми загалом вивезли близько 200 тис. тонн”, – наголосив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський на брифінгу.

За його даними, більшість експортних поставок здійснювалася через річкові порти Дунаю, оскільки українські морські порти заблоковані російськими військовими кораблями.

“Збільшили сильно кількість барж, збільшили кількість вагонів, які їдуть. Найбільшу динаміку ми бачимо по Румунії… Баржі по Дунаю із центральноєвропейських та східноєвропейських країн у великій кількості зійшлися в українських портах та додали пропозиції логістичних послуг”, – пояснив міністр.

Водночас, за його словами, за два місяці логістика української сільгосппродукції через Румунію може ускладнитися через сезонне завантаження цих портів урожаєм румунської, сербської, угорської та болгарської озимої пшениці та ячменю, які традиційно перевалюються через портову інфраструктуру цієї країни.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!