Частка промислового молока для переробки перетнула 80%
Незважаючи на складні воєнні умови, промислові господарства продовжують працювати над продуктивністю тварин, якістю та безпечністю молока-сировини. За оцінкою фахівців, за три квартали 2022 року на переробні підприємства надійшло 2056,2 тис. т молока сирого, що на 15,3% менше, ніж у 2021 році.
Важливо, що скорочення поставок із промислового сектору склало -7,8% проти аналогічного періоду минулого року (1711,1 тис. т). Тим часом поставки від господарств населення скоротилися більше ніж на третину: -37% (283 тис. т).
Відтак, частка промислового молока у загальній структурі надходження склала вже 83,2%, що на 2,7% більше, ніж за 9 місяців 2021-го року та 6,6% більше, ніж у 2020-му.
Варто також зазначити, що попри всі виклики війни, у структурі зданого на переробку молока із промислових молочно-товарних ферм, продовжує зростати частка сировини ґатунку «екстра», – свідчать попередні підсумки Дежстату України за 9 міс. 2022 –го.
Не зважаючи на те, що від початку війни молочні ферми постійно долають проблеми із електропостачанням, нестачею ветпрепаратів та дезінфікуючих засобів, особливо у прифронтових зонах, показники безпечності і якості молока, що постачається на переробку, покращуються, зауважують представники АСУ.
Саме екстра-ґатунку приймають найбільше — 39,8% у загальній структурі або +8,7% у порівнянні з 2021-м. Вищого ґатунку надійшло на переробку 28,9% (+0,3%), а от частка першого, навпаки, скоротилася на 7,8% — до 27,9% у структурі, другим ґатунком було прийнято 3,4% всього молока, що на 1,2% менше, ніж торік.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна здатна подвоїти обсяг агроекспорту – Шмигаль
Експортні ціни на UCO виросли на 100 $/т після оголошення Китаєм про скасування пільг
Поголів’я корів продовжує скорочуватися в листопаді
У Британії зібралися збільшити посівні площі під пшеницею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом