Cектор пальмової олії стикається з труднощами, оскільки перевага CPO над соєвою олією скорочується
Аналітики стверджують, що сектор плантацій стикається з зростаючим тиском, оскільки сира пальмова олія (CPO) втрачає свою традиційну цінову перевагу в порівнянні з соєвою олією, що викликає побоювання щодо майбутньої конкурентоспроможності пальмової олії.
У своєму звіті від середовища компанія Apex Securities заявила, що цей розвиток подій у поєднанні зі зміцненням малайзійського ринггіту призвело до зниження експортного попиту на пальмову олію.
«Ми очікуємо, що зростання експорту [пальмової олії] найближчими місяцями залишиться стриманим, оскільки слабкий попит поряд із зміцненням ринггіту, ймовірно, знизить експорт пальмової олії», — йдеться у повідомленні.
Державний інвестиційний банк також зазначив, що зростаючі запаси пальмової олії, які в серпні зросли на 7,3% у місячному вирахуванні до 1,88 млн тонн, сприяють зниженню цін на CPO.
Оскільки CPO зараз торгується практично нарівні з соєвою олією, дослідницька компанія очікує зниження попиту на пальмову олію у найближчій перспективі, повідомляє The Edge Malaysia.
«Ми очікуємо зниження попиту на CPO найближчими місяцями на тлі посилення конкуренції з боку соєвої олії, що конкурує.
«Премія за соєву олію порівняно з пальмовою олією тепер досягла нуля порівняно з максимальним показником у 565 дол. США (2452 рінггіти) за тонну за останні 12 місяців, що частково пояснюється падінням цін на соєву олію, тоді як ціни на пальмову олія зросла на 4,4% з початку року», — додав Державний інвестиційний банк.
Більше того, обидві дослідні компанії відзначили додаткові ризики, пов’язані з коливаннями валютних курсів та погодними умовами.
В Apex Securities зазначили, що зміцнення ринггіту по відношенню до долара США робить експорт малазійської пальмової олії менш конкурентоспроможною, тоді як посушливі погодні умови можуть вплинути на врожайність фруктів та обмежити зростання виробництва, незважаючи на поточний високий виробничий цикл.
З іншого боку, Державний інвестиційний банк попередив про зростання виробництва, зниження попиту та погодні ризики.
Незважаючи на це, Apex Securities зберегла свій «нейтральний» прогноз по сектору плантацій і зберегла прогнози «утримувати» таких ключових гравців, як Kuala Lumpur Kepong Bhd (KL:KLK) з цільовою ціною (ЦЦ) 20,35 рінггітів, Hap Seng Plantations Holdings Bhd (KL:HSPLANT) з цільовою ціною 1,79 ринггітів та United Plantations Bhd (KL:UTDPLT) з цільовою ціною 27,21 ринггітів.
Тим часом Public Investment Bank рекомендував тримати акції, такі як IOI Corp Bhd (KL:IOICORP) з цільовою ціною 4,08 рінггіту та KLK (цільова ціна: 21,33 ринггітів), але відзначив потенційне зростання акцій Sarawak Plantation Bhd (KL:SWKPLNT ) з цільовою ціною 2,74 рінггіту та Ta Ann Holdings Bhd (KL:TAANN) з цільовою ціною 4,88 рінггіту.
CIMB «переважує» сектор
Компанія CIMB Securities зайняла оптимістичнішу позицію, зберігши свій прогноз по сектору як «переоцінений».
Дослідницька організація вказала на потенційні каталізатори, такі як планований Індонезією мандат на біодизельне паливо і китайські розслідування імпорту ріпаку, що продовжуються, як на фактори, які можуть підтримати попит на пальмову олію.
«Іншими потенційними позитивними факторами цін на CPO є зростання погодних ризиків через переход Ель-Ніньйо до Ла-Ніньї, плани Індонезії підвищити свій мандат на біодизельне паливо з 35% до 40% і переглянути експортне мито, а також можливі санкції Китаю щодо імпорту канадського ріпаку», – додали в компанії.
Серед кращих акцій CIMB – SD Guthrie Bhd (KL:SDG) з ціною 5,10 ринггітів, IOI Corp з ціною 4,38 ринггітів та Ta Ann з ціною 4,60 рінггітів.
Ціни на пальмову олію впали, слідуючи за нічними втратами соєвої олії на товарній біржі Чикаго в четвер Контракт на деривативи Bursa Malaysia з поставкою в листопаді знизився на 53 малайзійських рінггітів до 3 848 малайзійських рінггітів за тонну. Сира пальмова олія більше не є конкурентоспроможною за ціною в Європі порівняно з соєвою олією, соняшниковою олією та ріпаковою олією, оскільки вона торгується поблизу паритету або з вузькими знижками в порівнянні з середніми історичними показниками, сказав аналітик Maybank Research Онг Чі Тінг у звіті. Спотові ціни можуть зіткнутися з тиском продажів у найближчі тижні, якщо відкладений піковий період урожаю в Індонезії матеріалізується у 4 кварталі, додав Онг.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом