Бразилія збільшить частку у світовій торгівлі соєю
Згідно з дослідженням, опублікованим минулого тижня Службою економічних досліджень (ERS) Міністерства сільського господарства США, частка Бразилії у світовій торгівлі соєю може збільшитися до 60,6% до 2033 року.
Протягом багатьох років Сполучені Штати були найбільшим у світі експортером сої, але у 2012–2013 роках Бразилія експортувала більше соєвих бобів, ніж США, і з того часу її частка у світовій торгівлі сої збільшилася.
У дослідженні, яке проводилося з 2017-18 МР до 2021-2022 МР, порівнювалися такі фактори, як виробничі витрати, прибуток та конкурентоспроможність, які вплинули на експорт сої з двох країн.
Дослідження показало, що загальні витрати на бушель сої у США перевищили загальні витрати на бушель сої у Бразилії у 2021–2022 роках.
У дослідженні наголошується, що покращення в наземній транспортній інфраструктурі Бразилії за останнє десятиліття призвели до економії витрат на тонну експорту соєвих бобів із основного штату-виробника Мату-Гросу через південні порти. Середні витрати на внутрішні перевезення в період з 2017-18 МР до 2021-2022 МР знизилися до 77 доларів США за тонну в порівнянні з 98 доларами США за тонну в період з 2008-09 по 2012-2013 роки.
Експорт бразильської сої з північного Мату-Гросу в Шанхай (Китай) через порт Сантарен забезпечує економію 25 доларів на тонну наземних витрат у порівнянні з експортом через традиційний порт Сантос у південному регіоні, йдеться в дослідженні.
Бразильські виробники мали більш високий середній по країні прибуток на бушель порівняно із загальними витратами, ніж Сполучені Штати у 2021–2022 роках (4,05 долара США порівняно з 2,13 долара США).
Середня національна прибутковість на бушель понад операційні витрати на соєві боби була найвищою в США в 2021–2022 роках — на 16,4% вище за прибутковість Бразилії.
Середній Захід США був експортером соєвих бобів із найменшими витратами. Парана в Бразилії була наступним експортером з найменшими витратами, в першу чергу через своє розташування поряд із портом та низьких внутрішніх транспортних витрат.
Бразильський штат Мату-Гросу конкурує зі Сполученими Штатами в експорті соєвих бобів, незважаючи на вищі внутрішні транспортні витрати через нижчі витрати на виробництво сої.
Бразилія, яка експортує 60% соєвих бобів, що вирощуються нею, стала найбільшим постачальником в Китай і найбільшим у світі імпортером сої.
За даними Головного митного управління Китаю, за перші 11 місяців 2023 року загальний обсяг поставок сої з Бразилії до Китаю становив 64,97 млн. тонн, що на 25% більше, ніж у попередньому році. За даними, загальний обсяг імпорту США цього року знизився на 8% і склав 20,36 млн. тонн.
Митні дані показали, що у листопаді Бразилія відправила до Китаю 5,2 мільйона тонн соєвих бобів, що на 108% більше, ніж торік. Привабливі ціни на рекордний урожай бразильської сої протягом місяця залучили китайських покупців, тоді як посуха на річці Міссісіпі та Панамському каналі сповільнила закупівлі в США.
Служба закордонного сільського господарства Міністерства сільського господарства США прогнозує, що експорт бразильської сої в 2023-24 маркетинговому році може досягти 100 мільйонів тонн, що більш ніж удвічі перевищує очікувані постачання до США.
Читайте також
Туреччина знизила мита на імпорт соняшнику
ПСП «Злагода» додасть до сидеральної суміші озимий горох
Індія. SEA закликає дозволити ф’ючерсну торгівлю сирою пальмовою та соєвою о...
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
На Рівненщині будують потужну молочну ферму
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом