Бразилія скасовує імпортні мита на продукти харчування для боротьби з інфляцією

Бразильський уряд оголосив про скасування імпортних мит на дев’ять ключових продуктів харчування з метою зниження цін та боротьби з інфляцією. До списку входять м’ясо (поточний тариф 10,8%), кава (9%), цукор (14%), кукурудза (7,2%), оливкова олія (9%), соняшникова олія (9%), сардини (32%), печиво (16,2%) та макаронні вироби (14,4%). Крім того, імпортна квота на пальмову олію збільшена з 65 000 до 150 000 тонн.
Це рішення, оголошене віцепрезидентом Жеральдо Алкміном, спрямоване на посилення конкуренції та підтримку споживачів. Він наголосив, що такі заходи не зашкодять місцевим виробникам, оскільки імпортні товари лише доповнять внутрішнє постачання в умовах високих цін. За його словами, зміни ринкових цін є природним процесом, і тепер необхідне зниження податкового навантаження для захисту покупців.
Мита буде скасовано найближчими днями після затвердження рішення Зовнішньоторговельною палатою (Camex). Також уряд планує зміцнити продовольчі резерви Національної постачальної компанії (CONAB), підтримати місцевих виробників через пільгове фінансування в рамках нового “Плану врожаю” та пришвидшити перевірки тваринницької продукції, щоб забезпечити стабільне постачання молока, меду, яєць і м’яса.
Це рішення ухвалене після зустрічі президента Лули да Сілви з міністрами та представниками харчової промисловості. Зростання цін на продукти харчування стало одним із чинників падіння рейтингу президента до 24% – найнижчого показника за всі три терміни його правління. Інфляція в Бразилії у 2024 році досягла 4,83%, що перевищило минулорічний рівень у 4,62% і цільовий показник центрального банку, що спричинило підвищення відсоткових ставок до 13,25%.
Читайте також
Прогноз ФАО щодо обсягу виробництва пшениці у 2025 році залишається сприятливим
Поточного сезону фермери повертаються до традиційних культур, що дають економічний...
ЄС готовий купувати більше американської сої, щоб зменшити напруженість у відносин...
На Черкащині аграрії засіяли ярими та зернобобовими понад половину від запланованого
ФАО зафіксував зростання цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо у квітні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом