Бразилія прагне збільшити внутрішнє виробництво пшениці

Джерело:  IDK

Бразилія, яка вже займає домінуюче становище у світовому сільському господарстві як провідний виробник та експортер безлічі сировинних товарів, неухильно прагне збільшити внутрішнє виробництво пшениці і стати самодостатньою країною протягом наступного десятиліття.

За даними Іноземної сільськогосподарської служби (FAS) Міністерства сільського господарства США, країна споживає понад 12 мільйонів тонн пшениці та продуктів на її основі на рік, що перевищує її національне виробництво, що становить приблизно 9,5 мільйона тонн. В результаті Бразилія входить до десятки найбільших імпортерів пшениці у світі, і в 2024-25 роках її обсяг досягне 5,6 мільйона тонн.

За останні 40 років площа посівів пшениці зросла майже на 80%, що дозволило підвищити рівень самозабезпечення країни з 30 до 80% до врожаю 2022-23 років. За даними Abitrigo, бразильської асоціації виробників пшениці, обсяг перемеленої пшениці також зростає з кожним роком: у 2023 році він збільшиться на 2% і становитиме 12,81 млн. тонн.

Фермери та дослідники досягли успіхів у збільшенні виробництва, врожайності та посівних площ, але проблеми залишаються, зазначає FAS. Зараз відроджується інтерес до обробітку земель у біомі Серрадо — регіоні, схожому на савану, у Центральній Бразилії — за допомогою сортів пшениці, стійких до посушливої ​​погоди та ґрунтових умов.

«З огляду на історію Бразилії з кукурудзою та соєвими бобами, коли країна перетворилася з нетто-імпортера у 1980-х роках на основного експортера в наші дні, бразильська тропічна пшениця, ймовірно, набиратиме обертів, як і інші зернові до неї», — йдеться у повідомленні. повідомленні FAS.

Країна є найбільшим у світі виробником кави, цукрової тростини та апельсинів, а також одним із найбільших у світі виробників соєвих бобів, на частку якої припадає майже 40 % світового виробництва та 55 % експорту. Країна посідає друге місце з виробництва етанолу і третє – з виробництва біодизеля. Хоча цукрова тростина є домінуючою сировиною для виробництва етанолу, в країні продовжується зростання виробництва на основі кукурудзи.

Однак частина успіху країни полягає у використанні екстенсивних методів ведення сільського господарства, які, як вважається, становлять загрозу для біомів та біорізноманіття. На думку Світового банку, Бразилія не може покладатися на сировинний бум та збільшення земельних ресурсів для досягнення успіху, а має перейти до низьковуглецевої моделі зростання, що базується на продуктивності.

“Природні багатства Бразилії дозволяють їй використовувати нові можливості для зростання в міру того, як світ переходить до низьковуглецевих секторів економіки та ринків”, – йдеться у повідомленні Світового банку. «Сільськогосподарський сектор має можливості для боротьби з обезлісненням та розширення масштабів кліматично розумного землекористування при подальшому підвищенні продуктивності».

Світовий банк зазначив, що Бразилія може провести декарбонізацію транспорту, промисловості та міст за дуже низьких чистих витрат, що становлять близько 0,5% ВВП на рік до 2050 року, що дозволить їй «дуже добре інтегрувати свій бізнес у „зелену“ економіку майбутнього. ».

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!