Бразилія перетворює пасовища на ріллю щоб збільшити виробницво сої

У той час як сільськогосподарські землі в США щороку втрачають площі через забудову чи проєкти відновлювальної енергетики, Бразилія активно розширює свої посівні площі, перетворюючи пасовища на ріллю. Зокрема, за період із сезону 2015-16 до 2024-25 років площі під сою в Бразилії зросли з 82 млн до 117 млн акрів, зазначає Джоана Колуссі, агроекономістка Університету Іллінойсу. Країна має потенціал для подальшого зростання, адже ще 70 млн акрів, зокрема 12,65 млн акрів деградованих пасовищ, можуть бути конвертовані в орні землі.
Перетворення пасовищ на ріллю є більш прибутковим, ніж їх відновлення для випасу худоби, пояснює Колуссі. Для власників ранчо вигідніше здавати або продавати ці землі фермерам, які вирощують зернові культури. Крім того, за словами Марини Кавалканте, аналітикині Bloomberg Intelligence, у Бразилії зростає врожайність сої завдяки впровадженню нових технологій. Очікується, що протягом наступних двох років виробництво зернових у країні може зрости на 8-11%, перевищуючи зростання посівних площ.
Проте в Бразилії є й виклики. Близько 70% експорту сої припадає на Китай, що робить країну залежною від одного ринку. Логістика залишається проблемою: 65% зерна транспортується до портів вантажівками дорогами. Обмежена складська інфраструктура та відсутність субсидованого страхування врожаю, на відміну від США, підвищують ризики для бразильських фермерів. “Ризик виробництва в Бразилії вищий, ніж у США”, — зазначає Колуссі.
За даними Жозе Россато-молодшого, директора компанії Coplana, близько 23% території Бразилії, або майже 500 млн акрів (еквівалент 10 “Небрасок” (ред.-штат у США)), займають пасовища чи луки. Приблизно половина цих земель може бути переведена під вирощування зернових, тоді як решта залишиться під випас худоби через розвинену м’ясну індустрію. Однак не всі землі придатні для продуктивного землеробства через їхню низьку якість.
Бразильські фермери також відчувають тиск ринкових факторів. Минулого року темпи розширення посівних площ сповільнилися через можливе скорочення закупівель сої Китаєм, який, ймовірно, накопичив запаси за попередні роки. Ціни на сою впали до рівня, близького до точки беззбитковості для деяких фермерів, що може змусити частину з них покинути бізнес. Проте Россато вважає, що землі все одно залишаться в обробітку.
Попри виклики, Бразилія залишається ключовим світовим постачальником сої. “Якщо світу в майбутньому знадобиться більше сої, Бразилія готова це забезпечити, адже в неї є земля і досвід”, — підсумовує Колуссі. Для фермерів інших країн, зокрема США, це означає посилення конкуренції, адже бразильське виробництво може суттєво впливати на світові ціни.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Гідрометцентр: Відсутність спеки сприяла ярим культурам, а заморозки — шкодили
Strategie Grains підвищило прогноз урожаю зернових у ЄС
Ціни на українську кукурудзу знизились в межах 15 $/т, оскільки турецький попит ви...
Трамп анонсував нові мита для партнерів впродовж 2-3 тижнів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом