Близько 70% свиногосподарств не планують зменшувати поголів’я
Більшість свиногосподарств з неуражених бойовими діями регіонів продовжують роботу в штатному режимі. Відповідні висновки озвучили аналітики галузевого об’єднання Асоціації «Свинарі України» за підсумками опитування ключових операторів галузі. Про це повідомляє прес-службі Асоціації «Свинарі України».
«На початку квітня в асоціація провела опитування 70 основних гравців ринку свинини різних регіонів щодо планів їх діяльності в умовах військового часу. За результатами „розвідки“ 70% опитаних свиногосподарств з вибірки та абсолютна більшість респондентів з відносно безпечних регіонів не змінюють виробничий ритм та не зменшують поголів’я. Окремі підприємства навіть продовжують втілювати заплановане попередньо — репопуляцію, вихід на 100% виробничі потужності», — йдеться в повідомленні.
За словами експертів, переважна частка виробників свинини має «бойові» настрої — чекаючи на перемогу працюють в штатному режимі, вирощують тварин, зберігають робочі місця, платять податки та забезпечують країну свининою. Звичайно, є окремі підприємства, що з початку вторгнення взяли курс на скорочення поголів’я. Проте такі настрої лише в одного з десяти підприємств-респондентів на вільних від бойових дій територіях.
«Найскладніша ситуація наразі склалася у підприємств з Донеччини Луганщини, Харківщини, Херсонщини та Запорізької області. Свинарі цих регіонів минулоріч реалізували на забій майже 23% від загальної промислової пропозиції свинини. Тепер підприємства на тимчасово окупованих територіях змушені працювати в умовах часткової чи повної ізоляції. Не зважаючи на це, свиногосподарства роблять усе можливе для підтримки штатної роботи підприємства або концентруються на збереженні маточного ядра», — коментують аналітики АСУ.
Підприємства, які знаходилися у аналогічних обставинах у Чернігівській та Київській областях, також притримувалися такої стратегії і після звільнення повертаються до штатного режиму роботи. Нагадаємо, напередодні великодніх свят виробники свинини очікують на укріплення закупівельних цін.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом