Заборону на вивезення гречки з Білорусі продовжено ще на три місяці

Раніше влада пояснювала, що однією з причин тимчасової заборони продажу зерна є прагнення Білорусі не порушувати міжнародні домовленості, експортуючи зерно.
Тимчасова заборона на вивезення з Білорусі крупи грубого помелу з гречки, гречаної крупи обваленої та готових харчових продуктів із гречки продовжена ще на три місяці, це випливає з постанови Радміну від 2 листопада №623, яка була опублікована на Національному правовому інтернет-порталі.
Тимчасове вивезення зазначених товарів заборонено ще на три місяці, зокрема, до країн ЄАЕС.
Заборона на експорт також стосується товарів, що знаходяться під митним оформленням у Білорусі до набрання чинності цим документом і вивезення яких виконується після набрання чинності постановою.
Обмеження не поширюється на товари, які вивозять за межі Білорусі для надання гуманітарної допомоги іншим державам, а також як запаси. Не торкнеться це і тих, хто перебуває під митним оформленням у державі – члені ЄАЕС, відмінній від Білорусі та переміщуються транзитом через територію Білорусі.
Крім того, заборона не торкнеться міжнародних транзитних перевезень, які починаються і закінчуються за межами території ЄАЕС.
Постанова набуде чинності після офіційного опублікування.
Нагадаємо, що тимчасову заборону на вивезення пшениці, кукурудзи, жита, гречки та інших зернових культур запровадив білоруський уряд у липні. Загалом у цьому списку 10 позицій щодо зернових культур.
Як заявив тоді віце-прем’єр Білорусі Олександр Суботін, заборона на експорт зерна тимчасова – до півроку, а подібні заходи вживалися і раніше. Він пояснив, що таке рішення спричинене “чесною грою”: експортуючи зерно, Білорусь намагається не порушувати міжнародні домовленості.
Читайте також
Шторм на ринку зерна і олій в Чорноморському регіоні. Хто забере маржу у 2025/26?
За перший тиждень нового сезону Україна експортувала менше 100 тис. тонн зерна
США загрожує запровадити 17% мита на експорт АПК із Європи
В Ольгополі жнива стартували з експериментальної культури
Ажіотаж навколо карбаміду на світовому ринку стихає
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом