Білгород-Дністровський порт вже має клієнтів для роботи з малотоннажними суднами

Джерело:  ЦТС
Білгород-Дністровський порт

У керівництві ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» розповіли про відсутність суднозаходів до порту. 

Як зауважила директорка держпідприємства Оксана Кіктенко, Білгород-Дністровський МТП уже протягом декількох місяців звертається до керівництва галузі та регіональної влади щодо можливості відновлення роботи порту. На що було отримано кілька «формальних відповідей». Зокрема, як говорить керівниця порту, в Адміністрації морських портів України, що відповідає за підхідний канал і суднозаходи, заявляють, що відновити роботу підприємства в режимі перевалки не дозволяє безпекова ситуація.

При цьому, як зауважила Оксана Кіктенко, сама АМПУ заводить до Дністровського лиману свій флот безперешкодно. До того ж уже другий рік поспіль в акваторії лиману здійснюються пасажирські перевезення.

На запитання видання про те, чи не заважатиме суднозаходам пошкоджений росіянами підйомний міст на вході до Дністровського лиману, директорка Білгород-Дністровського МТП відповіла, що міст справді перебуває у неробочому стані та не піднімається. Тому пропускна спроможність по висоті суден обмежена 8 м.

«Але ми можемо обробляти менші судна — «тисячки», баржі, — зауважила Оксана Кіктенко. — У нас вже є клієнти, які готові працювати з такими невеликими партіями. Інакше ми б не порушували це питання. Боляче спостерігати, як повз нас у декількох милях проходять сотні суден, а наш порт залишається без роботи».

Також вона повідомила, що з лютого, у зв’язку з налагодженням роботи портів Великої Одеси, Білгород-Дністровський МТП більше не працює у режимі «сухого порту». Відповідно, працівники підприємства три місяці не отримують зарплатню. Через що кадрова ситуація стає загрозливою.

Що ж до портопункту «Бугаз», що розташований на вході до лиману і належить до Білгород-Дністровського порту, то, як повідомила Оксана Кіктенко, він був зруйнований внаслідок російських атак.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!