Банки видають аграріям по 3,5 млрд грн кредитів на тиждень

Українські банки станом на 21 квітня видали кредити 3070 сільгоспвиробникам на 8,84 млрд грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80% — 7,16 млрд грн.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Трійка областей-лідерів із залучення кредитів за останній місяць залишається незмінною: Кіровоградська (1,473 млрд грн), Вінницька (1,31 млрд грн), Дніпропетровська (1,2 млрд грн).
Далі слідують Одещина (887,3 млн грн), Волинь (537 млн грн), Львівщина (516,2 млн грн), Полтавщина (477,5 млн грн) і Тернопільщина (465,1 млн грн).
За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0%. Строк кредитування — 6 місяців. Сума кредиту — до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20% від суми кредиту — решту суми гарантує держава.
Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення сільгосптоваровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.
«Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом усього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом