Бангладеш, попри рекордний врожай рису, збільшить імпорт пшениці в 2025/26 МР

У 2025/26 МР прогнозується зростання виробництва рису в Бангладеш до 37,55 млн тонн, що на 2,6% більше порівняно з попереднім роком, коли країна виробила 36,6 млн тонн. Це найбільший врожай рису в країні, яка є третьою за величиною виробницею рису в світі після Китаю та Індії. Прогноз спирається на три різні сезони вирощування рису та покращення умов для виробництва в країні.
Загальний обсяг споживання рису в Бангладеш у 2025/26 МР очікується на рівні 38 млн тонн, що є незначним збільшенням від прогнозу на 2024/25 рік — 37,8 млн тонн. Це зростання пов’язане з ростом населення та збільшенням використання рису в кормовій промисловості. Щоб задовольнити попит, уряд знизив мито на імпорт рису до 2%, і очікується, що імпорт у 2025/26 році складе 600 тис. тонн, що на 800 тис. тонн менше порівняно з попереднім роком, завдяки позитивним прогнозам виробництва.
Водночас попит на пшеницю як харчовий продукт продовжує зростати на тлі високих цін на рис у внутрішньому ринку, а також зростаючого використання пшениці в кормовій промисловості. Як зазначає FAS, використання кукурудзи в комерційному та домашньому кормовиробництві також збільшується в Бангладеш.
Пшениця є другим за значенням продуктом після рису в Бангладеш, а місцеве виробництво забезпечує лише 14% загального попиту. Прогноз на 2025/26 рік показує рівень виробництва пшениці на рівні 1,1 млн тонн, що відповідає рівню попереднього маркетингового року. Однак, зміни кліматичних умов, зокрема коротші зимові сезони та відносно високі температури, негативно впливають на виробництво пшениці в країні.
Враховуючи обмежене місцеве виробництво, Бангладеш активно імпортує пшеницю, переважно з регіону Чорного моря, через зниження цін та покращення логістики поставок. Очікується, що імпорт пшениці в 2025/26 МР досягне 6,9 млн тонн, що трохи більше за 6,8 млн тонн у 2024/25 році.
Читайте також
Прогноз ФАО щодо обсягу виробництва пшениці у 2025 році залишається сприятливим
Поточного сезону фермери повертаються до традиційних культур, що дають економічний...
ЄС готовий купувати більше американської сої, щоб зменшити напруженість у відносин...
На Черкащині аграрії засіяли ярими та зернобобовими понад половину від запланованого
ФАО зафіксував зростання цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо у квітні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом