Австралія дозволила використання конопель у кормах для тварин

Австралійські тваринники тепер можуть безпечно використовувати конопляну макуху в годівлі тварин завдяки оновленню формулювань на сайті Австралійського управління з пестицидів та ветеринарних препаратів (APVMA).
У травні APVMA змінила текст на своєму веб-сайті, уточнивши, що годування тварин (включаючи домашніх вихованців) конопель або конопляною олією заборонено тільки в тому випадку, якщо інгредієнт не зареєстрований в агентстві і відповідає визначенню ветеринарного хімічного препарату.
“Відповідальність за визначення статусу продукту лежить на постачальнику, виходячи з властивостей, характеристик і заяв, пов’язаних із продуктом”, – йдеться на оновленій сторінці APVMA.
Раніше сайт заявляв, що будь-які форми коноплі вважаються ветеринарними препаратами і підлягають додатковому регулюванню. Однак формулювання було переглянуто після консультацій з представниками конопляної галузі, уточнює агентство.
При цьому базове законодавство про виробництво та застосування коноплі не змінилося.
Чому це важливо
Довгий час індустрія стикалася з упередженням, що всі коноплі містить психоактивні канабіноїди. Хоча дослідження показують, що каннабіноїди можуть накопичуватися в тканинах тварин і потрапляти, наприклад, у молоко, у США вже дозволено використання конопляної макухи в кормі для несучок, якщо в продукті відсутні значні кількості каннабіноїдів.
«Це шанс для Австралії не тільки використовувати побічні продукти виробництва конопель, але й отримати з них користь – адже макуха багата на білки і жири», – вважає Артур Вайс, співзасновник і CEO компанії HempPet.
За словами Тіма Кроу, директора компанії Hemp Harvests, що займається переробкою коноплі, неможливість використовувати побічні продукти досі заважала галузі розвиватися.
Потенціал та обмеження
Хоча поточні обсяги виробництва конопель в Австралії обмежені, конопляна макуха може стати додатковим джерелом білків і жирів, особливо в раціонах коней, свиней та інших сільськогосподарських тварин.
«Вважаю, зрештою здоровий глузд візьме гору. Як тільки галузь почне консолідуватися і просувати інтереси на рівні політики, потенціал зростання стане величезним», — робить висновок Кроу.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом