«Астарті» дозволили безмитне ввезення обладнання для соєпереробного заводу

Джерело:  AgroTimes
Астарта

ТОВ «Астарта Агро Протеїн» зможе ввезти в Україну без сплати мита. Це обладнання та комплектуючі для заводу з глибокої переробки сої у Полтавській області. Рішення ухвалене в межах спеціального інвестиційного договору, який уряд уклав у жовтні 2024 року з «Астартою».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Така державна підтримка доступна всім підприємствам, що уклали спеціальний інвестдоговір. Інвестори, які вкладають від 12 млн євро, можуть отримати від держави компенсацію до 30% капітальних інвестицій. Йдеться про відшкодування вартості приєднання до мереж та компенсувати витрати за збудовані підстанції, лінії електропередач, газопроводи й інші об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури. Також інвестор зможе компенсувати через податки частку вкладених коштів.

«Державна підтримка інвесторів зі значними інвестиціями працює. Торік ми уклали два інвестдоговори, один із яких – з компанією «Астарта», яка є одним із найбільших виробників продуктів харчування, зокрема одним із найбільших в Україні та Європі виробників цукру. Зараз на розгляді маємо ще чотири великі інвестпроєкти, бачимо зростаючий інтерес бізнесу до цієї програми. Дозвіл на безмитне ввезення обладнання для заводу «Астарта Агро Протеїн» – перший практичний прецедент, що підтверджує дієвість цієї моделі. Такі ініціативи розвивають переробну промисловість і створюють робочі місця. Україна має зосередитися на розвитку власного виробництва та переході від експорту сировини до її переробки», – зазначив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Інвестпроєкт «Астарта Агро Протеїн» передбачає запровадження сучасних технологій для переробки аграрної сировини. Обсяг інвестицій – 76,6 млн євро. Завдяки проєкту створять 110 нових робочих місць.

Довідково

Підтримка проєктів зі значними інвестиціями є складовою державної політики «Зроблено в Україні». Якщо підприємець інвестує від 12 млн євро, він зможе через різні механізми отримати компенсацію до 30% капітальних інвестицій. Строк реалізації проєктів — до 5 років. Сфери інвестування: переробна промисловість, видобуток корисних копалин, транспорт, логістика, освіта, наука, медицина, утилізація відходів, культура, туризм, спорт і електронні комунікації.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!