Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Аргентинські трейдери пшеницею прагнуть зробити свої перші значні продажі до Китаю з 1990-х років, за словами керівника групи найбільших експортерів сільськогосподарських культур Аргентини, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg
Густаво Ідігорас, президент Ciara-Cec, членами якої є великі сільськогосподарські торгові компанії, сказав, що Китай робить спроби купити пшеницю після того, як на початку 2024 року він дозволив поставки з Аргентини. Китай також нещодавно дозволив закупівлю аргентинської кукурудзи, хоча жодних вантажів ще не відправлено.
Цей крок стався в той момент, коли Аргентина, один із провідних світових постачальників пшениці, збирається отримати високий врожай. В той же час, тарифні погрози з боку обраного президента США Дональда Трампа породжують надії серед південноамериканських трейдерів на збільшення експортних можливостей.
Виробники в південній частині провінції Буенос-Айрес і навколо неї, які найближчими тижнями збиратимуть врожай пшениці, прогнозують, що вироблять 3,9 млн тонн, що на 18% більше, ніж в 2023 році, коли пшениця пережила посуху.
Ця провінція, де розташовується найкращий регіон Аргентини для вирощування пшениці, сприятиме ширшому відновленню виробництва після того, як кліматична система Ла-Нінья, яка загрожувала знову висушити поля, значною мірою розвіялася, допомагаючи плану президента Хав’єра Мілея відновити економіку.
Дощі за останні кілька місяців випали якраз вчасно, щоб підтримувати пшеницю в доброму стані, що сприяло підвищенню врожайності, сказав Габріель Абрегос, аналітик оцінок на біржі Баїя-Бланка. USDA очікує, що врожай пшениці в Аргентині складе 17,5 млн тонн, порівняно з 15,9 млн тонн в сезоні 2023/24.
Потенціал Китаю, як ринку для аргентинської пшениці, може зрости, якщо обіцянка Трампа запровадити мита на імпорт спричинить повномасштабну «торгову війну» із запровадженими Пекіном мірами у відповідь.
Аргентинські експортери лобіюють в уряді зниження мит, які коливаються від 12% до 33%, що погіршує глобальну конкурентоспроможність країни на сезон 2025/26.
Читайте також
Експорт зерна перевищив 19 млн тонн
Ціни на кукурудзу різко виросли після суттєвого зниження оцінки світових запасів у...
В УЗ розраховують, що індексовані тарифи почнуть діяти з 1 лютого 2025 року
Індонезія припинить імпорт цукру та солі з наступного року
Виграний у міноритаріїв суд не вплине на процедуру делістингу Кернела — Управління...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом