Аргентина прогнозує другий за обсягом врожай пшениці в історії

Аргентинський врожай пшениці у сезоні 2025/26 може зрости на 10,2% порівняно з минулим роком і досягти 20,5 млн тонн. Про це повідомив Раміро Коста, головний економіст зернової біржі Буенос-Айреса. Основними факторами росту стали сприятливі погодні умови, покращена вологість ґрунту та зниження виробничих витрат.
Аргентина є одним із ключових світових експортерів пшениці, а також сої та кукурудзи. Прогнозований обсяг врожаю стане другим за величиною за всю історію, поступаючись лише рекорду сезону 2021/22 (22,4 млн тонн). Очікується, що посівна площа під пшеницею збільшиться на 6,3% — до 6,7 млн гектарів.
У березні та на початку квітня в основних аграрних регіонах країни випали значні опади, що хоч і затримали збирання сої, проте створили ідеальні умови для посівної кампанії пшениці. За прогнозами синоптиків, до кінця осені та протягом зими в Південній півкулі збережеться нормальний або підвищений рівень опадів, що позитивно вплине на розвиток культур.
Позитивну динаміку посилює зростання рентабельності аграрного виробництва. За словами Кости, вартість пшениці на внутрішньому ринку залишається стабільною (близько $207 за тонну), тоді як витрати на виробництво знизилися у порівнянні з попереднім сезоном.
Крім пшениці, Аргентина очікує зростання врожаю ячменю — до 5,1 млн тонн у сезоні 2025/26. За оцінками аналітиків, експорт цих двох основних зимових культур може принести економіці країни близько $4,225 млрд.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
На Київщині запустять виробничу лінію з виготовлення пропареної гречаної крупи
Індія має намір подвоїти виробництво кукурудзи до 86 млн тонн до 2047 року
За місяць набере чинності нова редакція договору щодо вантажних перевезень залізницею
Ціни на сою на CBOT знизилися до багатомісячного мінімуму
Україна отримала ще 1 млрд грн для підтримки фермерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом