Аргентина готується до рекордного сезону врожаю кукурудзи, оскільки фермери відмовляються від сої

Аргентина може повідомити про рекордне виробництво кукурудзи у сезоні 2025/26, оскільки фермери відмовляються від соєвих бобів та інших культур, повідомила у середу провідна зернова біржа.
За прогнозами зернової біржі Росаріо, урожай кукурудзи становитиме 61 мільйон тонн, за умови, що в період зростання культури випаде достатня кількість опадів.
У той же час біржа прогнозує, що посіви сої скоротяться на 7% у річному вирахуванні до 16,4 млн га, а виробництво, як очікується, досягне 47 млн тонн.
Раніше в середу Зернова біржа Буенос-Айреса також прогнозувала скорочення площ під сою, хоча й меншою мірою, оцінюючи падіння на 4,3% до 17,6 млн га, що в основному пов’язано з тим, що фермери віддають перевагу іншим культурам, таким як кукурудза і соняшник, додавши, що рентабельний.
За даними Росаріо, попередній рекордний урожай кукурудзи в Аргентині склав 52,5 млн тонн у 2023/24 році.
Біржа заявила, що її рекордний прогноз залежить від нормальної кількості опадів у період розвитку культури. Поточні погодні моделі вказують на низьку можливість прояву Ель-Ніньйо або Ла-Нінья влітку на півдні країни, що є сприятливим прогнозом для врожайності кукурудзи.
Посів кукурудзи врожаю 2025/26 року вже розпочався, а посадка сої розпочнеться наприкінці вересня та жовтні.
Росаріо також підвищив оцінку майже готового врожаю кукурудзи 2024/25 року до 50 мільйонів тонн порівняно з 48,5 мільйонами минулого місяця. Аргентина є третім за величиною експортером кукурудзи у світі та провідним світовим постачальником соєвої олії та шроту.
Читайте також
Європейський ринок молока готується до зниження цін у жовтні
VITAGRO отримав 16 млн грн кредиту, щоб одночасно виробляти електричну та теплову ...
Австралія знизила відвантаження ріпаку та не поставила його на основний ринок збут...
Експорт українського зерна перевищив 6,5 млн тонн
Бізнес в Україні відновив позитивні оцінки ділової активності, – НБУ
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом