Американські фермери підтримують Трампа, але бояться Китаю

Джерело:  Зерно Он-Лайн
Трамп

Американські фермери хочуть від обраного президента Дональда Трампа чогось, що його торгова політика означає, що він навряд чи принесе збільшення доступу до ринку найбільшого імпортера сої Китаю. Про це повідомляє Агентство Рейтер.

Республіканська партія Трампа має широку підтримку по всьому сільськогосподарському поясу США, де він виграв більшість штатів на виборах у вівторок. Фермери, як правило, підтримують його, хоча сільськогосподарський сектор США був одним із найбільш постраждалих під час торгової війни США та Китаю, яку Трамп вів під час свого першого президентства.

Китай націлив фермерське співтовариство США на тарифи на імпорт американських сільськогосподарських товарів у відповідь після того, як Трамп ввів тарифи на широкий спектр товарів з Китаю. Американський експорт сої до Китаю ніколи не відновлювався — фактично Китай скоротив свою залежність від фермерських товарів США після торгової війни 2018 року.

Фермери та два потенційні претенденти на посаду міністра сільського господарства Трампа кажуть, що хочуть, щоб його адміністрація зосередилася на збільшенні експорту США та розробці торгових угод, щоб допомогти пожвавити сектор.

“Нам дійсно потрібно вийти туди і представляти продукти США і переконатися, що ми отримаємо деякі продажі з авансів”, – сказав Кіп Том, фермер, зайнятий вирощуванням кукурудзи та сої з Індіани, який служив послом у продовольчому агентстві Організації Об’єднаних Націй під час першого терміну Трамп.

Але Трамп загрожує новими тарифами на китайський імпорт, і Китай швидше за все відповість взаємністю. Це призвело б до меншого, а не більшого доступу на китайський ринок імпорту сільськогосподарської продукції. Трамп також, ймовірно, вдарить імпорту з інших країн, в які фермери захочуть продавати з тарифами.

Трамп, який обіграв на президентських виборах віце-президента-демократа Камалу Харріс, пообіцяв запровадити 60-відсотковий тариф на китайські товари і як мінімум 10-відсотковий збір на решту імпорту в другий термін.

«Я думаю, що жахливо наївно будь-кому думати, що вибори Трампа та Республіканської партії будуть позитивними для сільського господарства», — сказав Джей О’Ніл, консультант із зернової промисловості та колишній економіст Канзаського державного університету.

Новий виток торговельних воєн настане у скрутний час. Цього року ціни на кукурудзу та сою в США впали до мінімумів 2020 року під тиском масових урожаїв та інтенсивної конкуренції за глобальні експортні продажі з боку конкуруючого постачальника Бразилії. Це сильно вдарило в економіку сільського господарства США і скоротило попит на трактори, комбайни та інше сільськогосподарське обладнання.

За прогнозами Міністерства сільського господарства США, 2025 року країна зіштовхнеться з рекордним дефіцитом сільськогосподарської торгівлі у розмірі 42,5 млрд доларів.

Експорт американської сої до Китаю впав приблизно до 26,4 мільйона метричних тонн минулого року з 36,1 мільйона у 2016 році та 31,7 мільйона у 2017 році, до останньої торгової війни, повідомило агентство.

За даними Бюро перепису населення, Пекін не виконав зобов’язання щодо закупівлі сільськогосподарської продукції в США в рамках торгової угоди 2020 року, підписаної з Трампом з метою припинення торгової війни.

Тим не менш, фермери заявили, що, на їхню думку, нова суперечка з Пекіном буде недовгою і менш економічно хворобливою.

“Це буде не так довго, як це було вперше, тому що вони знають, що він серйозний”, – сказав міністр сільського господарства Техасу Сід Міллер, який працював над обранням Трампа.

Міллер та Том розглядаються як потенційні претенденти на посаду секретаря Міністерства сільського господарства США.

Перша адміністрація Трампа утримувала фермерів на боці щедрими субсидіями, щоб компенсувати втрачені продажі Китаю США з торгової війни. Дослідження, проведене Каліфорнійським університетом у Девісі, показало, що фермери, які вирощують сою, отримали на 5,4 мільярда доларів більше допомоги, ніж втратили вплив на ціни.

Згідно з жовтневим дослідженням, проведеним Національною асоціацією виробників кукурудзи та Американською асоціацією сої, інша торговельна війна може коштувати фермерам сої від 3,6 до 5,9 мільярдів доларів на рік.

Що стосується кукурудзи, то в 2023 році Бразилія випередила США як основного постачальника Китаю, лише через рік після того, як Пекін схвалив закупівлі у американської сільськогосподарської електростанції.

«Ми дозволили Бразилії, Аргентині, Австралії, Новій Зеландії та решті перемогти нас», — сказав Міллер. “Ми повинні звернути цю тенденцію назад”.

Експорт американської сої до Китаю знизився на 13% порівняно з минулим роком до вересня, а експорт кукурудзи впав на 71%, згідно з даними Мінсільгоспу США.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!