Амарант стає все цікавішим для українських аграріїв

амарант

Зміна клімату в Україні змушує аграріїв шукати альтернативи традиційному веденню сільського господарства. Це і корективи в технологіях, і пошук посухостійких гібридів, і вибір нових культур для вирощування. Амарант є однією з таких культур, що стрімко набирають популярність. Про це йдеться у матеріалі «Амарант: Як вирощувати, чим збирати та скільки коштує технологія?».

«В останні три роки ми впритул наблизилися до позначки 4 тис. га за обсягами вирощування амаранту. Перетнути цю позначку плануємо цьогоріч. Найбільш придатними для вирощування культури є південні та центральні області України, враховуючи високу посухостійкість культури», — розповідає Олександр Дуда, голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції».

Зокрема, за останні два роки найвищі показники урожайності амаранту на господарстві (2,6 та 2,2 т/га) були отримані на Кіровоградщині. Є позитивний досвід вирощування амаранту і на пісках Херсонщини, де ведення рослинницької діяльності аграрії вважали недоцільним.

«Загалом же вирощувати амарант можна в усіх регіонах України. Як в південних і центральних областях, так і східних, де кліматичні умови дають змогу забезпечити якісне насіння. В більш вологих регіонах, крім насіння, можна отримати кращі врожаї зеленої маси», — зазначає пан Олександр.

Аграрій також розповів, що амарант потребує у 2-3 рази менше води для формування одиниці органічної речовини, ніж озима пшениця та кукурудза, що робить культуру адаптованою для різних кліматичних умов України.

«Здатність формувати високий урожай та відносна невибагливість культури зацікавила навіть поліських фермерів. До того ж, вирощування амаранту перспективне на слабо засолених ґрунтах, адже він є природним меліорантом», — наголосив фахівець.

За його словами, сьогодні в Україні районовано 19 сортів амаранту. Ентузіасти вирощують близько 5-6, а в промисловому виробництві домінують три — Харківський-1, Лєра, Ультра.

«До того ж, амарант відомий як сидерат для відновлення родючості ґрунтів. Ефект ми спостерігаємо самі, а також маємо відгуки сільгоспвиробників, які підтверджують, що культура є гарним попередником не тільки для ярих, а й для озимини пізньої сівби», — Олександр Дуда.

 

SuperAgronom.com

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox