Аграрії закликають Одеську ОВА скасувати наказ щодо завчасного заповнення митних декларацій
Всеукраїнська Аграрна Рада закликає внести зміни або скасувати наказ Одеської обласної державної (військової) адміністрації “Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану” №19 від 18 серпня 2023 року.
До ВАР звернулись сільгоспвиробники, яким відмовили в проходженні митного контролю на підставі положень цього наказу. Ще частина аграріїв та трейдерів повідомляють, що взагалі перестали звертатись до Одеської митниці через неможливість виконати умови цього наказу. Положення документу вимагають від експортерів подачі митної декларації за 10 днів до завантаження судна. Для її заповнення продавець має підготувати необхідний обсяг та накопичити зерно в порту, а також бути впевненим, що на судно потрапить саме зерно того обсягу та якості, що зазначено у декларації. Саме від цих показників буде залежати і вартість партії. На практиці виконати такі умови не є можливим для більшості аграріїв.
На сьогодні, виробники та трейдери не накопичують зерно у портах, щоб не наражати людей, інфраструктуру і товар на небезпеку обстрілів зі сторони рф. Тому зараз більшість продавців працюють з “колес” – завантаження судна йде переважно відразу з автомобіля на корабель. Більше того, порти на Дунаї не мають в достатьо місць для зберігання таких обсягів зерна, що підлягають попередньому декларуванню. Звертаємо увагу на те, що самі положення наказу ОВА є рекомендаційними для виконання і не є обов’язковими до виконання суб’єктами господарювання. Проте, до ВАР надходять сигнали, що на Одеській митниці взяли за основу та вимагають обов’язкову наявність попереднього декларування товару.
Цим наказом Одеська ОВА гальмує експортні можливості морських та річкових портів, що в умовах постійних обстрілів та заблокованих традиційних логістичних маршрутів з боку російської федерації є неприпустимим. ВАР розуміє, що боротьба з “тіньовим” обігом зерна має бути обов’язковою, але цей процес не повинен нести шкоди для сумлінних експортів особливо в умовах війни.
Сьогодні аграрії без того відчувають надмірний бюрократичний тиск на всіх етапах – від виробництва до експорту продукції. Ще один регуляційний механізм з боку Одеської ОВА до тих, що вже діють на підставі законів та нормативно-правових актів, є надмірним та невиваженим. Сподіваємось, що думку бізнесу буде почуто і Одеська ОВА внесе зміни, або скасує своє розпорядження № 19 від 18 серпня 2023.
Читайте також
Україна анонсувала розширення програми Grain from Ukraine
Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії майже не відреагували на скорочення запасів д...
Укрпромінвест виробив менше цукру, ніж планував
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
Аграрії закликали не підвищувати тарифи на перевезення вантажів залізницею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом