Аграрії закликають депутатів підтримати реформу зрошення
Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики із закликом проголосувати за законопроєкт №7577, що стане черговим кроком у підтримці реформи меліорації сільськогосподарських земель.
У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності» (реєстр. № 7577 від 21.07.2022), поданий народними депутатами України Чорноморовим А.О., Гайду О.В., Тарасовим О.С. та іншими народними депутатами України.
Прийняття вищеназваного проєкту буде продовженням реформи у сфері зрошення та дренажу, першим кроком якого було прийняття Верховною Радою України Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».
«Створення операторів меліоративних систем відповідатиме як інтересам держави так і потребам аграріїв, оскільки таким чином держава з свого боку створює гравця, що матиме середньостроковий план розвитку на 3 – 5 років, бажання збільшувати власні потужності, а також матиме фінансові можливості яких на сьогодні позбавлені існуючи балансоутримувачі меліоративних систем. Також, ми як користувачі послуги із подачі води на зрошення та відведення надлишкових вод отримаємо реальний механізм контроля за тими фінансами, які на сьогодні сплачуємо, а мова йде про суму в понад 3 млрд гривень», – йдеться у зверненні.
У ВАР вважають, що прийняття законопроєкту матиме своїм наслідком:
- запровадження ефективної моделі управління меліоративною інфраструктурою державної власності через залучення водокористувачів;
- збільшення площ земель, на яких застосовується гідротехнічна меліорація;
- зменшення собівартості поливу та осушення земельних ділянок;
- мінімізацію ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону;
- мінімізацію ризиків деградації ґрунтів та децентралізацію управління водогосподарським комплексом;
- забезпечення прозорості фінансово-господарської діяльності операторів об’єктів меліоративних систем державної власності та дієвих ринкових стимулів раціонального водокористування.
Зазначене вище сприятиме підвищенню урожайності сільськогосподарських культур та підвищенню ефективності сільського господарства, збільшення частки високомаржинальних культур і зайнятості населення в сільській місцевості.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна здатна подвоїти обсяг агроекспорту – Шмигаль
Експортні ціни на UCO виросли на 100 $/т після оголошення Китаєм про скасування пільг
Поголів’я корів продовжує скорочуватися в листопаді
У Британії зібралися збільшити посівні площі під пшеницею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом