Аграрії прифронтових регіонів уперше отримали підвищену компенсацію вартості української техніки
Міністерство економіки України вперше здійснило виплату підвищеної компенсації за придбання сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва для аграріїв із прифронтових територій.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Згідно з умовами програми, кошти були перераховані банкам-партнерам, які надалі зарахували їх на поточні рахунки покупців української техніки.
П’ять агровиробників із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей придбали сільськогосподарську техніку й обладнання на суму 7,9 млн грн.
Серед закупленого ‒ українські сівалки, борони, обприскувачі, фронтальний навантажувач і додаткове обладнання до нього. Загальний обсяг компенсації склав 2,64 млн грн.
З квітня 2026 року для агровиробників, у яких щонайменше 80% земельних угідь розташовані на територіях, де тривають або раніше відбувалися бойові дії, діє підвищена компенсація у розмірі 40%. Вона надається в межах державної програми відшкодування вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Для решти учасників програми зберігається компенсація на рівні 25%.
Для отримання компенсації агровиробникам необхідно обрати техніку або обладнання з офіційного переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк.
Читайте також
Світовий ринок часнику зіткнувся з надлишком китайської продукції
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
Аграрії можуть зіткнутися з «ціновими ножицями» у новому сезоні
Казахстан готовий експортувати до Чорногорії борошно та пшеницю
Бангладеш закликають скоротити небезпечну залежність від імпортної рослинної олії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом