Українські фермери фінансують сільськогосподарські роботи зі своїх доходів, які вони отримують за сільськогосподарську продукцію. Аграрії сьогодні мріють, щоб в Україні був мир, але також і про те, щоб реалізувати запаси зернових. Традиційно продукція сільського господарства продається в лютому – на початку березня. Із грошей з продажу закупляється насіння, запчастини, паливо, але в даний момент ситуація виглядає зовсім по-іншому. Ціни на локальному ринку такі низькі, що фермери не в змозі покрити, навіть повернути собі кошти за вирощену продукцію.
Аграрії потребують вп’ятеро більше коштів, ніж надає держава

Український уряд впровадив програми фінансування, спрямовані на підтримку сільськогосподарського сектору. Але українським фермерам потрібно в 5 разів більше коштів, ніж сумарна вартість цих допоміжних програм.
Про це розповів генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов під час Agro&Food Security Forum, який відбувся у Варшаві 15 вересня.

За словами Сергія Феофілова, ціни на пшеницю на початку вересня практично такі самі, як рік тому, але логістичні витрати на перевезення з елеваторів, які знаходяться всередині країни, до портів збільшилися вдвічі. Частина коштів у логістиці в цінах FOP також збільшилася вдвічі — з 16 до 32%. Вартість доставки пшениці на західний кордон сьогодні становить $150/т.
«Найбільший ризик не тільки в контексті виробництва сільгосппродуктів у наступному році, але також і в 2024 р. З причин дуже низького попиту і проблем у логістиці я би сказав, що ситуація на нашому ринку виглядає навіть парадоксально», — вважає Сергій Феофілов.
Читайте також
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Прогноз: виробництво зерна в ЄС може зрости
Чиновники таки не дозволили займатися рослинництвом біля Чорнобильської АЕС
Україна може збільшити експорту ячменю в 2025/26 маркетинговому році
Світові ціни на пшеницю і кукурудзу знижуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом