Аграрії, очікуючи заморозків, не підживлювали озимий ячмінь

Ярих культур на Дніпропетровщині сіють мало. Основна ставка на озимі, вони зараз знаходяться у хорошому стані. Озимий ячмінь спеціально не підживлювали, оскільки пізніше можуть бути заморозки.
Про це AgroPortal.ua розповів директор ТОВ «НВЦ Синельниківський інститут насінництва, агроінновацій та селекції», кандидат с.-г. наук Володимир Середа.
«У нашому районі озимий ячмінь часто страждає саме весною, коли вже розкущився, тому зумисно не підживлюємо рано. Проводячи консультації господарств, спостерігав поля з дефіцитом вологи на озимій пшениці — рослини кволі, оскільки дощів не було з осені, розвиток сходів затримався, але ситуація може покращитися, якщо все ж підуть весняні дощі. Брак вологи більше впливатиме на ярі культури», — додає науковець.
На думку Володимира Середи, сіяти ярі раніше рекомендованих термінів, як це часто роблять із метою використання вологи, слід обережно. Оптимальним є посів у декілька строків. За ранніх посівів рослини можуть довше стартувати, це сприяє розвитку хвороб.
Читайте також
Аграрний потенціал Чорноморського регіону: нові можливості та виклики сезону 2025/26
У квітні темпи експорту зерна у 2,4 раза менші, ніж торік
Південна Африка очікує щедрий врожай зернових у 2025 році
В Україні заборонили випасати худобу поблизу кордону з ЄС
Китайський ринок високоолеїнової соняшникової олії переживає спад через незаконне ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом