Аграрії Львівщини вже обмолотили понад 18 тис. га, однак погода диктує виклики

Сезон розпочався з озимого ячменю, зараз аграрії працюють над обмолотом пшениці та ріпаку. Попри стабільну врожайність ячменю, погодні умови ускладнюють збір інших культур, тож критичним залишається питання якісного досушування і зберігання врожаю.
На полях області стартували жнива – аграрії активно працюють над збиранням врожаю 2025 року. Цьогоріч кампанія охопить майже 770 тисяч гектарів сільгоспугідь. Понад половину з них (58%) обробляють підприємства, решту – господарства населення.
Першими в поле вийшли збирати озимий ячмінь. Вже на цьому тижні розпочали обмолот озимої пшениці та ріпаку. Станом на 24 липня в області обмолотили понад 18 тисяч гектарів зернових і олійних культур. Урожайність ячменю зберігається на рівні минулого року — це добрий сигнал у непростих погодних умовах. Зазначили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Однак попередні результати по пшениці та ріпаку вказують на дещо нижчі показники, ніж торік. На це вплинули низькі температури у період весняної вегетації та надмірні опади, що супроводжують нинішні жнива. У зв’язку з цим важливим стає етап післязбиральної доробки врожаю — зокрема, досушування зерна.
“Цьогоріч збирати урожай доводиться за підвищеної вологості, тому його доробка вимагатиме якісного досушування. Такі послуги найкраще надають сучасні елеватори,” — зазначила директорка департаменту Людмила Гончаренко.
Наразі в області функціонує 34 елеватори, здатні зберігати понад мільйон тонн зерна. За останні п’ять років їх потужності зросли майже в півтора раза. Водночас потреба в зберіганні і переробці також збільшується, адже обсяги виробництва зернових і олійних культур у підприємствах суттєво зросли.
“Жнива — завершальний та ключовий етап сезону. І зараз головне завдання — не втратити вирощене, зберегти його якість та забезпечити стабільність продовольчого ланцюга”- наголосила Людмила Гончаренко.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
ANEC очікує на експорт сої з Бразилії в липні 2025 року на рівні 12,11 млн тонн
Встигніть зареєструватись зі SMART тарифом до 31 липня!
Найбільший виробник яблук розпочав новий сезон
Європейський союз знизив прогноз урожаю зерна до 278 млн т
Завантаження заводів із переробки сої в Україні становить 44%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом