Аграріям радять не зволікати з поданням заявки на розмінування полів

Джерело:  Latifundist.com
мины

Як безпечно зібрати врожай — проблема, яка турбує аграріїв не менше, ніж ціни на зерно та відновлення можливості експорту морським шляхом. Адже жнива в Україні фактично відбуваються на мінах.

Про це розповіли засновник сервісу Feodal Андрій Дем’янович та голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга у матеріалі на Latifundist.com: «Розмінувати поля: час, гроші, ризики та чорний ринок саперів».

У матеріалі йдеться, що на сьогодні в Україні заміновано орієнтовно 4,8 млн га і 13,6 млн га, потребують обстеження на наявність, мін, боєприпасів, нерозірваних снарядів, тощо. Такі дані має Асоціація саперів України та компанія Feodal.online. Крім того, висвітлюються питання про те, скільки коштує оглянути поле на наявність вибухонебезпечних предметів та хто за це платить, як довго чекати на саперів та як проходить процедура розмінування.

«На тих територіях, де були бойові дії і які були за короткий період звільнені — у росіян не було можливості замінувати сотні гектарів суцільним мінуванням. Тобто це відсутність тактики і плану. Інколи це було пов’язано з бажанням насолити людям, які повернуться на ці території (мінування лісосмуг, польових доріг)», — розповідає Андрій Дем’янович.

Однак є території, які піддаються артилерійським обстрілам, високоточною зброєю, авіабомбами. У тому числі і сільськогосподарські угіддя.

«Ми стикалися на сході України з такою статистикою: кожен 5-й боєприпас, який прилітав на нашу територію, не вибухав. Тобто є така окрема категорія — unexploded ordnance або боєприпас, що не вибухнув. Саме він несе велику загрозу», — додає Тимур Пістрюга.

Фахівці наполягають, про замінування поля аграрію потрібно повідомляти вже зараз, скориставшись сервісом Military.feodal.online.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox