Аграріям потрібно перевезти на експорт ще 10 млн т зернових, — УЗА
Українські аграрії можуть експортувати ще приблизно 10 млн т зернових. Про це заявив президент «Української зернової асоціації» Микола Горбачов під час наради представників УЗ та аграрного ринку 13 квітня.
За словами очільника УЗА, до кінця маркетингового року (30 червня) українські аграрії можуть експортувати ще приблизно 10 млн т зернових. Левову частку становить кукурудза (7—7,5 млн т), ще 1,5 млн т — пшениця. Відповідно, спрогнозував Микола Горбачов, темпи навантаження зернових будуть зберігатися на досить високому рівні.
«Навіть у тій ситуації, що Польща не буде пропускати вантажі до себе, фактично вирішене питання, яким чином буде проходити транзит», — зауважив президент УЗА. Він додав, що є й інші шляхи вивезення зернових.
У свою чергу заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов зауважив, що у квітні спостерігається скорочення обсягів навантаження зернових. Зокрема, за 11 днів поточного місяця середньодобове навантаження становило 78 тис. т зернових, що суттєво менше прогнозів УЗ (планувалося вантажити 93—100 тис. т/добу). Проте уже кілька днів спостерігається підвищення обсягів. Якщо 10 квітня навантажили 83 тис. т, то 11 квітня — 110 тис. т, а 12 квітня — 97 тис. т.
Наразі зростають обсяги перевезень зернових у напрямку морських портів, водночас скорочуються — у напрямку західних прикордонних переходів. Так, щодоби через прикордонні переходи передають 416 вагонів із зерном. Це на 174 вагони, або 29%, менше, ніж показник у березні.
Основною причиною такого різкого скорочення обсягів передачі Валерій Ткачов назвав складну ситуацію з експортом зернових в бік Польщі.
«Зараз Міністерство аграрної політики та продовольства України проводить перемовини, щоб якимсь чином спростити перевезення хоча б транзитних вантажів через територію Польщі», — наголосив представник УЗ.
Нагадаємо, що у лютому через призупинення дії процедури спрощеного ветеринарного контролю у Польщі суттєво ускладнилася передача вагонів із зерном на кордоні. Згодом проходження ветеринарного контролю було спрощено, але лише для транзитних перевезень українських зернових через Польщу. Згодом в уряді Польщі планували обмежити ввезення українського зерна до країни. Та 5 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі з прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким знайшли вихід щодо проблеми експорту українського зерна до Польщі. А 6 квітня стало відомо, що українське зерно перевозитимуть транзитом через Польщу без розвантаження. Окрім того, наразі Україна та Польща розробляють нові правила транзиту сільськогосподарських культур. Водночас Україна тимчасово призупинить експорт зерна до Польщі.
Читайте також
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
“Укрферрі” запустила поромне сполучення Варна – Батумі
Право фермерів Мексики на безкоштовні добрива закріпили у Конституції
У ТАС Агро подвоїли площі під ріпаком, культура стала ключовою для холдингу
Панама подала скаргу в ООН через намагання Трампа відібрати Панамський канал
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом