90% світової торгівлі м’ясом птиці припадає на Бразилію

Джерело:  meat-expert
курятина МХП

У звіті RaboResearch повідомляється, що зараз 90% світової торгівлі м’ясом птиці припадає на Бразилію – провідного експортера у цьому секторі.

У п’ятирічній перспективі експерти Rabobank Group очікують подальшого зростання світового птахівництва на рівні 1-2% на рік. Перешкодами служать поширення зоонозів, подорожчання кормів, геополітична напруженість, упор ринків, що розвиваються, на продовольчу безпеку на ринків, що розвиваються, і обмежена кількість нових.

Rabobank оцінює глобальний оборот м’яса птиці $32 млрд ($48 млрд з урахуванням торгівлі всередині Європейського Союзу). Домінуючі країни – Бразилія, США, ЄС, Таїланд та Китай.

Бразилія лідирує з часткою 30% у вартісному вираженні. За нею слідують США та ЄС (по 16%), причому вихід Великобританії з Євросоюзу посилив його позицію, перетворивши торговий потік між країнами ЄС та Сполученим Королівством на глобальний. На четвертому місці – Таїланд (13%). За ним йдуть Китай, Туреччина, Україна та рф. Успіх Бразилії аналітики пояснюють конкурентними перевагами за ціною та стратегічною диверсифікацією експортних ринків.

Імпорт м’яса птиці збільшили Китай, Мексика, Великобританія та Філіппіни, тоді як Саудівська Аравія та Південна Африка скоротили його обсяг.

Середня експортна ціна м’яса птиці зросла з $1400 за тонну 2024-го до $2400 за тонну 2025 року. Драйверами подорожчання стали інфляція, зростання виробничих та логістичних витрат, перехід споживачів на продукцію глибокої переробки сировини та Brexit. За вартістю експорту лідирує Таїланд, за ним йдуть Китай і Чилі, на четвертій позиції ЄС. Найбільший експортер, Бразилія, за цим критерієм перебуває десь у середині.

Rabobank прогнозує, що Бразилія й надалі нарощуватиме свою частку на ринку м’яса птиці, а Таїланд та Китай прискорено рухатимуться в тому ж напрямку. Цілком можливо, що свою присутність на ринку збільшать Росія та Україна. Не виключено, що до найбільших експортерів знову увійде Аргентина, а серед нових значних гравців глобального ринку в цьому секторі про себе заявлять Парагвай, В’єтнам, Колумбія та Південна Африка.

Росія та Україна також можуть розширити свою присутність на ринку, а Аргентина може знову стати великим експортером, якщо стабілізуються економічні умови. Такі нові гравці можуть поступово завоювати позиції у світовій торгівлі.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!