2025 року азійський ринок кормової кукурудзи очікує волатильність
Очікується, що у 2025 році на азійському ринку фуражної кукурудзи спостерігатиметься волатильність, оскільки регіон готується до наслідків можливої торгової війни між США та Китаєм, а також зміни структури споживання та торговельних відносин. Згідно з S&P Global Commodity Insights, хоча ціни на кукурудзу у 2024 році були нижчими, ніж у 2023 році, у 2025 році конкуренція між великими імпортерами на азійських ринках посилиться. Їхньою ключовою метою буде Китай, один із найбільших імпортерів у світі, і Китай відіграватиме значну роль у формуванні динаміки азійського ринку, зазначає S&P.
“Схвалення експорту аргентинської кукурудзи до Китаю, поряд з експортним профіцитом Бразилії, може диверсифікувати постачання та знизити залежність від американської кукурудзи, якщо торговельна напруженість між США та Китаєм відновиться”, – додали аналітики.
Водночас, Китай також намагається знизити залежність від імпорту кукурудзи за рахунок збільшення внутрішнього виробництва. У 2024/25 МР імпорт кукурудзи прогнозується на рівні 10 млн. тонн, що на 57,4% менше, ніж минулого року, повідомило S&P. Великі внутрішні запаси знижують ціни кукурудзу, перешкоджаючи імпорту китайський ринок кормів.
У той же час, В’єтнам та Індонезія вважаються сильними ринками для споживання тваринного білка, що стимулює імпорт фуражної кукурудзи. У той же час інші азійські країни, такі як Південна Корея та Малайзія, ймовірно, зіткнуться з “обмеженим за асортиментом імпортом фуражного зерна”, наголошується у звіті S&P.
Варто також враховувати розвиток біопаливної промисловості. Наприклад, Індія, раніше чистий експортер, почала імпортувати кукурудзу минулого року, щоб досягти цільових показників змішування біопалива. Країна розраховує на імпорт ще більшої кількості кукурудзи, щоб досягти цільового рівня змішування 20% у 2025 році.
Читайте також
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На початку січня ціни на молоко-сировину в Україні знизились
Українські продукти переробки олійних відкривають нові ринки
В Україні закачали до мережі перший мільйон кубометрів біометану
Відновлення торгової війни може закрити доступ Китаю до соєвих бобів із США –...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом