Експорт пшениці з України навряд чи досягне обсягу, заявленого в Меморандумі

Автор:  Марина Маринич
UkrAgroConsult

Автори статей:

Марина Маринич
Аналітик зернового ринку

Станом на 16 квітня, з України з початку сезону було експортовано 14,72 млн тонн пшениці, що на 20% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Починаючи з грудня, обсяги експорту різко скоротилися. Уповільнення відвантажень збіглося зі зростанням ціни, викликаним введенням мита на експорт пшениці з Росії, а також зростанням на світовому ринку.

Імпортери втратили інтерес до пшениці з Чорноморського регіону і переключилися на закупівлі пшениці з Австралії і Аргентини за більш привабливими цінами.

Крім того, крім ціни, зіграв фактор сезонності.

Незважаючи на зниження ціни, яке спостерігається вже протягом місяця, імпортери не поспішають повертатися з закупівлями пшениці старого врожаю через достатніх власних запасів і наближення прибирання власного врожаю.

Меморандум між урядом і учасниками ринку був підписаний на експорт 17,5 млн тонн пшениці.

На думку аналітиків УкрАгроКонсалт, що залишився до експорту обсяг в 3 млн тонн навряд чи може бути реалізований за такий короткий термін, з огляду на ситуацію, що на світовому ринку ситуацію.

Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.

AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який поєднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я з доступом до історичних даних, а також інструментами обробки та завантаження інформації.

Підключіть AgriSupp та підвищіть свою ефективність уже сьогодні!

Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів:

http://agrisupp.com/ru/register/1

 

УкрАгроКонсалт

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox