Зростання у 50 разів експорту із Криму вказує на крадіжки українського зерна — Bloomberg
З окупованого росією півострова Крим експортовано у 50 разів більше продуктів, ніж зазвичай у цю пору року, що, ймовірно, вказує на те, що саме українська агропродукція вивозиться за кордон.
Про це пише Bloomberg.

За даними дослідницької компанії AgFlow, з початку березня з порту Севастополя відвантажено близько 462 тис. т сільськогосподарських товарів, таких як зернові, олійні, бобові та олії. Торік порт відвантажив близько 8 тис. т.
За словами аналітика Maxigrain Олени Нероби, експорт товарів із Севастополя, який знаходиться під санкціями Європейського Союзу та США, є імовірною ознакою контрабанди.
«Весь Кримський півострів, який росія окупувала у 2014 році, зазвичай виробляє від 500 до 900 тис. т пшениці за рік, в основному для власного споживання», — відмітила аналітик.
Додається, що за оцінками Київської школи економіки, станом на червень понад 1 млн т зернових та олійних культур на суму близько $600 млн було вивезено росією або пошкоджено під час війни.
Нагадаємо, що на російських зернових пабліках безліч оголошень з пошуку зерновозів, які б могли перевозити крадене або куплене за безцінь зерно з тимчасово окупованих територій до Криму або у великі російські міста.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.KYIV-2026 – Анонсовано програму!
Румунський соняшник на межі рекорду: дефіцит, експортний тиск і ціна. Баланси попи...
У ЄС прогнозують суттєве скорочення площ під картоплею
Україна скоротила експорт яловичини та великої рогатої худоби більш ніж на третину
Екологічна угода щодо сої в Бразилії під загрозою через антимонопольне розслідування
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом