Зростання цін на нафту призвело до підвищення котирувань на олії
Ціни на нафту розпочали тиждень активним зростанням на тлі рішення Саудівської Аравії з січня підвищити ціни на всі сорти нафти, що поставляються до Азії та США. Крім того, зменшується занепокоєння щодо небезпечності штаму короновірусу “омікрон”.
Січневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe вчора виросли на 5,1% до 73,5 $/барель, а на нафту WTІ на нью-йоркській біржі NYMEX – на 5,33% до 69,8 $/барель, відновлюючись після падіння в листопаді на 20%.
Слідом за ними лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 2,1% до 4750 рінггитів/т або 1123 $/т, хоча з 30 листопада знаходилися на рівні 4650-4670 рінггитів/т.
Саме низькі ціни на нафту здійснювали основний тиск на котирування пальмової олії, хоча їх і підтримували прогнози подальшого скорочення запасів пальмової олії. За усередненою оцінкою проведеного агенцією Reuters опитування аналітиків, запаси пальмової олії в Малайзії на кінець листопада знизилися у порівнянні з жовтнем на 3,5% до чотиримісячного мінімуму 1,77 млн т на тлі збільшення експорту на 11,9% до 1,59 млн т та виробництва лише на 1% до 1,74 млн т. Офіційний звіт, що вийде 10 грудня, додатково посилить тиск на ціни.
Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,2% до 1272 $/т, додавши з початку грудня 5% ціни.
Активний експорт сої з США останніми тижнями підтримує ціни на сою та соєву олію. Протягом 26 листопада – 2 грудня США експортували 2,247 млн т сої, що майже відповідає рівню попереднього тижня. Внаслідок низької закупівельної активності з боку Китаю загальний експорт сої з початку сезону (1 вересня) склав 23,57 млн т, що на 21% поступається торішнім темпам.
За даними Міністерства торгівлі Бразилії, протягом листопада до Китаю було відправлено 2,23 млн т сої, що удвічі перевищує відповідний торішній показник, хоча загалом у 2021 році поставки до Китаю зменшилися на 4% до 58,4 млн т. Китай продовжує купувати переважно дешевшу бразильську сою, що має більший вміст протеїну, а прогнози збирання врожаю сої в Бразилії вже з середини січня підвищують активність покупців.
Ціни пропозицій чорноморської соняшникової олії після падіння до 1350 $/т FOB відновилися до рівня 1365-1380 $/т FOB, оскільки переробники відчувають дефіцит пропозицій з боку виробників, які переносять продажі на наступний рік.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом