Зменшення урожаю кукурудзи позначиться на експорті
Урожай в Україні цього року буде меншим порівняно з минулим роком. Таку думку висловив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, повідомляє пресслужба ВАР.
Він зазначив, що аграрії зібрали близько 33 млн т нового врожаю. Проте несприятливі погодні умови негативно вплинули на пізні зернові та олійні культури, що може призвести до втрат понад 15%. Зокрема, врожай кукурудзи, якщо посуха продовжиться, не перевищить 22 млн т.
«Така ситуація негативно вплине як на доходи аграрних підприємств, так і на експортний потенціал України», — вважає Денис Марчук.
Він нагадав, що морським коридором з 16 серпня 2023 року український аграрний сектор зміг експортувати понад 43 млн т зернових.
«Уже в цьому маркетинговому році вдалося реалізувати більше 7 млн т агропродукції, що на 60% більше, ніж у цей період торік. Проте зменшення врожаю кукурудзи через погоду на 10 млн т позначиться на обсязі експорту», — додав заступник голови ВАР.
Традиційними ринками збуту української продукції залишаються Азія, Африка та Близький Схід. Водночас значно посилилася присутність України в ЄС завдяки можливості безмитної торгівлі.
«Ми наростили свою присутність у Європейському Союзі, реалізувавши понад 15 млн т кукурудзи, торгуючи з такими країнами, як Німеччина, Іспанія та Італія. Це є важливим поштовхом для збільшення експорту не лише сировини, а й продуктів харчування з доданою вартістю», — наголосив Денис Марчук.
Квотні обмеження на експорт до ЄС також є відчутними для українських виробників.
«Ми вже вичерпали квоти на деякі товари, такі як мед, овес, яйця, цукор, і найближчим часом можемо вичерпати квоти на курятину. Проте для зернової групи про такі скорочення не йдеться. Посуха торкнулася і ЄС, і надлишку зерна там не очікується», — сказав Денис Марчук, висловивши сподівання, що в новому маркетинговому році експорт української агропродукції перевищить 40 млн т.
Читайте також
Логістичний колапс більше паралізує ринок кукурудзи, ніж затяжні жнива чи вологе з...
Китай відновлює ліцензії на імпорт сої для американських компаній
Нещодавній ажіотаж у сегменті костерів вщух через збільшення пропозиції тоннажу, ф...
У найближчій перспективі на ринках зернових очікується сприятлива кон’юнктур...
Умови для сівби озимих на Одещині сприятливі, запаси вологи поповнились
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом